Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ilçesinde yapımı tamamlanan, Menteşe Belediyesi tarafından peyzaj düzenlemeleri, meydan içerisindeki kafe ve dükkanların kiralanması yapılan Menteşe Kent Meydanı hizmete açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 48 milyon 135 bin TL yatırımla Muğla’ya kazandırılan tesisin açılış töreni gerçekleştirildi.

Menteşe ilçesinin prestij merkezi olması beklenen 24 bin 172 metrekare alan üzerine inşa edilen Kent Meydanı Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi işbirliği ile Muğla’ya kazandırıldı. Menteşe Kent Meydanı’nda 3 adet kafe ve 25 dükkân ziyaretçilerini ağırlayacak. 4 katlı, 593 kapasiteli yeraltı otoparkı da şehir içi trafiğindeki araç yoğunluğunu azaltacak.

MENTEŞE’DE ‘GEVENES’ İSMİ RESMİYETE KAVUŞTU MENTEŞE’DE ‘GEVENES’ İSMİ RESMİYETE KAVUŞTU

Kent Meydanı açılış töreninde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kentin göbeğine başka zihniyetlerin 9-10 katlı binalar yapabileceklerini ancak kendilerinin buraya meydanın yakışacağını düşündüklerini ve bu hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi. Gümüş, “Menteşemizi bu hale getiren, cazibe merkezi haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum. 20 gün sonra 10 yıllık süreç doluyor. Bizler Menteşe Belediyesi olarak halka dokunan projeler hayata geçirdik. Önce insan diyen evdeki çocuğa kadına yaşlıya dokunan hizmetler yaptık. Son ziyaretlerde bunların karşılığını görmek bizlere mutlu ediyor. Burası eski garajdı. Hukuki nedenlerden dolayı 10 yıl boş kaldı. Bu süreç içimizi sızlattı. Burası Muğla’nın göbeği olduğu için meydan yakışırdı. En verimli şekilde kullanmak için çalıştık. Önce insan önce halk diyerek projeyi hayata geçirdik. Burayı başkaları 9-10 katlı binalar dikebilirdi. Projeyi sivil toplum kuruluşlarıyla defalarca tartışarak ortak akılla hizmete geçirdik” dedi.

Muğla’da hukuk dışı, kanun dışı ve kentin doğasına zarar verebilecek her türlü imar uygulamasına karşı olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kenti korumak ve hizmet etmek için mücadele verdiklerini söyledi.