Bursa'da Umut ve Mert Ö. kardeşlerin cinayetle suçlandığı davada, mağdurun oğlu 17 yaşındaki Y.D.'nin verdiği ifade tüm davanın seyrini değiştirdi. Y.D., "Ateş ettiler, ancak babamı Umut ve Mert Ö. vurmadı. Babamı Umut'un ağabeyi olan Mehmet Can Ö. vurdu" şeklinde ifade verdi.

Y.D.'nin bu çarpıcı ifadesi, olayın derinliklerinde farklı bir gerçeği aydınlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarında görünmeyen Mehmet Can Ö. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bu gelişme, davada yeni bir boyutun ortaya çıkmasına ve cinayetin arkasındaki gerçeğin daha kapsamlı bir şekilde araştırılmasına neden oldu.

OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI!

Bursa'da yaşanan olayda, iddialara göre Umut Ö.'nün bir düğün töreninde Bayram Dalkıran'ın kızına cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Önceden de aralarında husumet bulunan taraflar, düğünden dört gün sonra, 23 Eylül 2022'de Osmangazi ilçesindeki Yeşilova Parkı'nda bir araya geldi. Bu buluşmada Bayram Dalkıran ile Umut ve Mert Ö. kardeşler arasında başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. İddialara göre, Mert Ö. belinden çıkardığı tabancayı Bayram Dalkıran'a doğrulttu. Bu sırada kaçmaya çalışan Dalkıran'a, kardeşi Umut Ö. belinden çıkardığı tabanca ile ateş etti. Bayram Dalkıran, olayın ardından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kardeşler gözaltına alındı, fakat olay anına ait görüntüler çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. 

Kardeşlerin gözaltına alınmasının ardından, olay anı çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüler incelendiğinde, iddialara göre Mert Ö.'nün kaçmaya çalışan Bayram Dalkıran'ın peşinden hızla koştuğu ve ardından havaya ateş ettiği, silahını maktulün kaçtığı yöne doğrulttuğu açıkça görülüyor. Aynı zamanda görüntülerde, parktaki bir kafeden elinde silahla çıkan ve kaçmaya çalışan Umut Ö.'nün hızla olay yerinden uzaklaştığı net bir şekilde gözlemleniyor.

O SÖZLER DAVANIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Olay günü Y.D , babası ile parka gittiğini belirterek şüphelilerin ise babasına küfür ettiğini belirtti. Araçlarına giderken ateş açıldığını anlayan Y.D, arabalarına 4-5 metre kala babasının vurulduğunu ve "oğlum yaralandım" dediği belirtildi. Olay gününü anlatan Y.D, "Mert ve Umut, olay yerindeydi. Her ikisinin de elinde silah vardı. Ateş ettiler ancak babamı onlar vurmadı. Babamı Umut'un ağabeyi Mehmet Can Ö. vurdu. Sonra da hepsi olay yerinden kaçtı" ifadelerini kullandı. 

HAVA ALMAK İÇİN ÇIKTIĞI BALKONDAN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ HAVA ALMAK İÇİN ÇIKTIĞI BALKONDAN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ

DURUŞMA ERTELENDİ!

Mahkeme heyeti, tanığın ifadesi doğrultusunda güvenlik kamerası görüntülerinde tespit edilemeyen Mehmet Can Ö.'nün olay yerinde bulunup bulunmadığının tespiti için bir bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti tarafından Mehmet Can Ö. hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verildi. Ayrıca sanıkların tutukluluk hallerinin devamına  karar verildi. Duruşma ise ertelendi.