Dünyanın en zengin isimleri, art arda aldıkları ‘kıyamet kararları'yla gündemde. ABD'li ünlü milyarderler Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos’un gizli yeraltı sığınıkları bulunan malikâneler inşa ettiği ortaya çıktı. Marangozdan elektrikçiye, boyacıdan güvenlik görevlisine inşa sürecinde yer alan herkesin konuşması ise yasak.


 2020'de hayatımıza girerek yakın zamana kadar günlük hayatta önemli değişiklikler yapılmasına sebep olan Kovid-19 salgını, insanları bir arada yaşamak konusunda daha temkinli ve dikkatli hale getirdi. Pandemi öncesinde de dünyanın en zengin isimlerinden bazılarının, bir çeşit ‘kıyamet sonrası sığınağı’ yapma hedefi içerisinde olduğu çeşitli yayın organları tarafından işlenmiş ancak bu hedef, bazı başarısız girişimlerden öteye gidememişti. Bunun en iyi örneklerinden birisi PayPal'ın kurucu ortağı Peter Thiel oldu. Thiel, Yeni Zelanda’da devasa bir arazi üzerinde bir ‘kıyamet sığınağı’ yapmayı hedeflese de başarmadı. Ancak aynı fikre sahip olan tek milyarder Peter Thil değil. ABD merkezli Wired dergisinin haberine göre Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Hawaii adasında bazı ilginç özelliklere sahip yüzlerce milyon dolara mal olacak bir kıyamet sığınağı inşa ettirmeye başladı. Zuckerberg tarafından yaptırılan yerleşkenin, ABD tarihinin en büyük evlerinden biri olacağı iddia ediliyor. Bu gelişmelerle birlikte dünyanın en zengin isimlerinden Jeff Bezos’un da yaklaşık 1 ay önce Miami'de bulunan ve ‘milyarderler sığınağı’ olarak adlandırılan siteye taşınması bu merakı iyice artırdı.

RUSYA SEÇİMLERİNDE GALİP BELLİ OLDU! PUTİN DEVRİLDİ Mİ? RUSYA SEÇİMLERİNDE GALİP BELLİ OLDU! PUTİN DEVRİLDİ Mİ?

'BİR EVDEN DAHA FAZLASI OLACAK'

ABD basınında yer alan bilgilere göre Pasifik Okyanusu’nda yer alan Hawaii adalarının kuzeyindeki Kauai Adası'nda, turizm tesisleri ve yerleşim yerlerinin ortasında Mark Zuckerberg’e ait olan arazide bir süredir sessiz sedasız bir şantiye çalışıyor. Çevresinde güvenlik görevlilerinin bulunduğu ve görüntü alınmaması için yüksek duvarlarla çevrili olan şantiyenin, Zuckerberg tarafından yaptırılan ‘kıyamet sığınağı’ için kurulduğu iddia ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ