Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Haber 48

AB anlaşmasız Brexit'e karşı çalışmalarını hızlandırıyor

AB anlaşmasız Brexit'e karşı çalışmalarını hızlandırıyor
67 Okunma
30 Ocak 2019 - 19:01

AB, İngiltere'nin birlikten anlaşmasız ayrılması durumunda Erasmus öğrencilerinin eğitimlerini kesintisiz olarak tamamlaması için önerge sundu.

BRÜKSELAvrupa Birliği (AB), İngiltere’nin birlikten anlaşmasız ayrılması durumunda atılacak adımlara ilişkin çalışmalarını hızlandırdı. Brüksel’deki AB Komisyonunda düzenlenen haftalık kolej toplantısında anlaşmasız Brexit ihtimaline karşı atılacak adımlar ele alındı.AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, bu çerçevede Erasmus öğrenci değişimi programı kapsamında birlik üyesi ülkelerde ve İngiltere’deki öğrencilere “eğitimlerini kesintisiz tamamlamaları” için güvence sağlanacağını açıkladı. İngiltere’nin birlikten ayrılacağı 30 Mart 2019’da Erasmus programı kapsamında İngiltere’de 14 bin AB öğrencisi, birlik genelinde de 7 bin İngiliz öğrenci bulunacağına dikkati çeken Timmermans, anlaşmasız ayrılık durumunda bu öğrencilerin eğitimlerini tamamlayamayacağını ve gerekli bursları alamayacağını belirtti. Timmermans, AB Komisyonunun bu durumu engellemek için bir önerge sunduğunu, yürürlüğe girmesi durumunda söz konusu öğrencilerin eğitimlerini kesintisiz olarak tamamlamasına imkan sağlanacağını duyurdu. AB Komisyonunun konuya ilişkin önergesinin yürürlüğe girmesi için AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanması gerekiyor.Muhabir: Şerife Çetin

 
Muğla Haber 48
Muğla Haber Grubu
Gruba Katıl
Muğla\'dan En Güncel Haberler
 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı kim olur anketimiz 03.03.2019 tarihinde son bulacaktır. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Bu anketin açık olma tarihi: 03-03-2019 - Kalan süre:1 hafta

  • BAĞIMSIZ - Behçet Saatçi --> 2
  • CHP - Osman Gürün --> 0
  • DP - Mehmet Kocadon --> 1
  • CUMHUR İTTİFAKI - Mehmet Nil Hıdır --> 1
Gönder
Sonuçlar
 
Muğla Haber 48
Muğla Haber Grubu
Gruba Katıl
Muğla\'dan En Güncel Haberler
 
KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status