Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi, siyah-beyazlı kulübün deprem bölgesinde yaptırdığı 6 okuldan bitirilmiş olan 3’ünün açılış töreni için Adıyaman, Kahramanmaraş ve Gaziantep turu yaptı. Başkan Çebi, Adıyaman Besni ile Kahramanmaraş Pazarcık’taki okul açılışlarından sonra akşam yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yemek sonrası basınla sohbet toplantısı da yapan siyah-beyazlı kulübün başkanı, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Önümüzdeki hafta sonuna kadar kararımı açıklayacağım"

Aralık ayının başında gerçekleşecek olağanüstü seçimli genel kurulda yeniden aday olup olmayacağının kararını henüz vermediğini dile getiren Başkan Ahmet Nur Çebi, "Henüz daha karar vermedim, önümüzdeki hafta sonuna kadar kararımı açıklayacağım. 3 gündür aday olmamı isteyenlerce telefonum susmuyor ama ben şahsi duygularla hareket etmeyeceğim, iyice düşüneceğim. Burada camianın zarar görmemesi benim için en önemli unsur" dedi.

8641

MUĞLA'DA OKUL SPORLARI KROS İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI MUĞLA'DA OKUL SPORLARI KROS İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI

"Aday olmaya karar verirsem, kaybedeceksem de kazanacaksam da girerim"

Kongreden yana tereddüdü olmadığını belirten Başkan Çebi, "Benim kongreden yana hiç bir tereddüdüm yok, eğer gireceksem kaybedeceksem de girerim kazanacaksam da girerim. Ben Beşiktaş için kendimi yakarım ama konu aileme sıçrayınca düşünmem lazım. Konu aileme ve çocuklarıma gelirse sıçratanı yakarım. Ailem ve Beşiktaş camiası benim için kırmızı çizgi. Bu iki unsura zarar gelmeden en doğru kararı alacağım" ifadelerini kullandı.

"Henüz 28 maç var, ligde hava tersine dönebilir"

Süper Lig’de puan kaybı yaşamalarına rağmen havanın tersine dönebileceğini de aktaran Ahmet Nur Çebi, "Puan kayıpları yaşamış olabiliriz ama daha 28 maç var. Fenerbahçe ile Galatasaray hava yakalamış olabilir ama o hava tersine de dönebilir. Biz fikstür talihsizliği de yaşıyoruz. Çünkü Avrupa maçı oynuyoruz, geliyoruz deplasmana gidiyoruz, Avrupa maçı dönüşlerinde de çok zorlu rakiplerle oynadık. Bu iş biraz da şans işi. Kabul edelim ki biz bu sene özellikle ligde şanssız bir fikstür izliyoruz. Önceki yıllarda geriden gelip şampiyonluklar yaşadık. Geçtiğimiz senelerde Galatasaray ile aynı puanda olduğumuz ve şampiyonluk yaşadığımız bir örnek var önümüzde. Taraftarımız umutsuz olmasın" diye konuştu

"Şenol hoca, ‘Bırakmam lazım enerjim bitti’ dedi ve gitti"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş’in istifa sürecine, "Şenol Güneş, ’Gitmem lazım artık, enerjim yok’ dedi ve gitti. Böyle diyen birine çok fazla bir şey söyleyemezsiniz, ne yapacaksınız. Burak Yılmaz, temmuzdan bu yana takımla birlikteydi ve oyuncuları en iyi o tanıyordu, onunla devam kararı aldık. Transferleri eleştiriyorlar ama Şenol Güneş’in bütün transferlerde onayı vardı. ’Bu gelmesin’ dediği bir tane futbolcu olmadı. Bahtiyar’ı takıma katmak için en çok çabayı gösteren Şenol Güneş’ti. Onana’yı dahil hepsini onayladı. Onana genç bir futbolcu, ben iyi futbolcu olacağına inanıyorum" şeklinde açıklık getirdi.

Kaynak: iha