İstanbul'un Kâğıthane ilçesine bağlı Gürsel Mahallesi 28 Nisan Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinin önünde saat 21.00 sıralarında silahçatışma meydana geldi. İddiaya göre, daha önceden aralarında alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan iki grup arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüdü, kavgaya dönüştü. Kavga sırasında iki taraf da silahlarını çekerek karşılıklı birbirlerine ateş etmeye başladı. Çatışmalar sırasında 4 kişi yaralandı. Yaralılar yakınları tarafından kendi imkânları ile çevredeki hastanelere götürüldü.

2 KİŞİ ÖLDÜ

Hastaneye kaldırılan yaralılardan O.Y. ve M.A. müdahalelere rağmen öldü. Diğer yaralılar H.Y. ve S.Y.'nin ise hastanedeki tedavileri devam ediyor. H.Y.'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

BABA VE KIZI SOBA KURBANI OLDU BABA VE KIZI SOBA KURBANI OLDU

Kâğıthane Kaymakamlığı da olayla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, “08.04.2024 günü saat 21.00 sıralarında Gürsel Mahallesi 28 Nisan Caddesi'nde meydana gelen ve karşılıklı husumet, alacak verecek meselesinden çıktığı belirlenen silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, biri ağır 2 kişi de yaralanmıştır. Yaralılar, bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili yapılan ilk incelemede; hayatını kaybeden O.Y. (20), hayatını kaybeden M.A. (30), ağır yaralı H.Y. (38), yaralı S.Y. (25). Emniyet ekiplerimizin olay yerinde yaptığı incelemede 40 boş kovan bulunmuş olup olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır." denildi.