SON DAKİKA... GAZZE'DEKİ SAVAŞTA LİSTE YAYINLANDI! SON DAKİKA... GAZZE'DEKİ SAVAŞTA LİSTE YAYINLANDI!

İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto eden insanlar arasında yer alan 77 yaşındaki Wright; İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına ilişkin bazı değerlendirmeler yaptı.

Wright, 20 yıl önce Irak savaşına karşı çıkmak için ABD hükümetinden istifa etmişti.  O zamandan beri dünyanın birçok yerinden gruplarla çalışTI.  ABD'nin "dünyanın dört bir yanında insanları öldüren" politikalarına karşı çıktı.

Daha fazla ölüm istemediklerini dile getiren Wright, "Ölümlere neden olan da ABD'nin ortağı İsrail. Dolayısıyla İsrail'le gerçekten güçlü bir şekilde konuşmak ve Filistinlileri öldüren silahları İsrail'e vermeyi durdurmak ABD'nin elinde." ifadesini kullandı.

Wright, "Gazze'de daha fazla masum sivili öldürmeye devam etmek istediği için ateşkesi reddeden İsrail'in, bu korkunç şeyleri yaparken de ABD tarafından kollandığının" altını çizdi.

Ayrıca,  Türkiye'de bu kadar çok insanın harekete geçebilmesini takdirle karşılayan  Wright, 5 bin araçtan oluşan konvoyun Adana'ya kadar geldiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA