BÖBREKLERİ VE MESANESİ TAŞLA DOLU BEBEĞE İZMİR'DE KRİTİK MÜDAHALE BÖBREKLERİ VE MESANESİ TAŞLA DOLU BEBEĞE İZMİR'DE KRİTİK MÜDAHALE

Polat çiftinin arkasında güçlü isimlerin olabileceğini düşündüğünü belirten avukat Feyza Altun:  'Bana bir şey olmaz, bize bir şey olmayacak bak göreceksiniz gibi rahatlıklar insanı bir düşündürüyor. Hiç korkmuyorlar. Güvendikleri biri mi var? Bu siyasetçi mi olur, bu hakim mi olur, bu bürokrat mı olur; bu konuda fikrim yok. Ama demek ki bir şey var" dedi.

 Altun, ayrıca,  "Bu soruşturmanın genişleyeceğini düşünüyorum çünkü iddialar ciddi. İddianame yazılıp ilk hakim önüne çıkana kadar tutuklu kalacaklarını düşünüyorum. Belki ilk duruşmada tutuksuz yargılanmalarına karar verilebilir. İddianamedeki suçları görmek gerekiyor. Kara paraya öncül suç gerekir. Kara para bir suç geliridir. Suç geliri kara paradır ve parayı sisteme sokarak aklarsınız. Kara para uyuşturucu, silah kaçakçılığı, mail order, yasa dışı bahis, kalpazanlık ve benzeri işlerden gelir. Bunların hangisi var, yapmışlar mı onlara bakmak lazım. Savcılık da bunu araştıracak. Eğer yoksa vergi usul kanununa muhalefet... Oradan da ceza alırlarsa alacaklar ceza mahsup edilir. Bu insanlar ömür boyu hapiste kalmayacak. Herkes bir yerde hayatına devam edecek. Onlar da eskisi gibi hayatlarımızda olmayacaktır" şeklinde konuştu.

Kaynak: iha