SON DAKİKA I AZERBAYCAN ERMENİ ESİRLERİ SERBEST BIRAKMA KARARI ALDI SON DAKİKA I AZERBAYCAN ERMENİ ESİRLERİ SERBEST BIRAKMA KARARI ALDI

Milas’ta 16 Ekim günü,  ’işe gidiyorum’ diye  evden ayrılan ve aradan geçen bir ay boyunca izine rastlanmadığı için hem ailesi hem de güvenlik güçleri tarafından aranan şahıs, İstanbul’da bulundu. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen şahsın, yaşı 18’den büyük olduğu için kayıp haberi üzerine polis tarafından bulunduğu ancak kendi rızası ile evine dönmesi gerektiği bildirildi.

Milas’ta yaşayan ve Boğaziçi Mahallesi’nde bir otelde güvenlik görevlisi olan 33 yaşındaki Fethi Mete Altındağ’dan haber alamayan yakınları kayıp ihbarında bulunmuştu. 6 Ekim Pazartesi günü evden işe gitmek üzere ayrıldıktan sonra bir daha izine rastlanmamıştı. Telefonlara da cevap alamayan yakınları, her gün servis aracılığıyla işe giden Altındağ’ın, o gün servise binmediğini öğrendi. 5 yaşında bir çocuk babası olan Fethi Mete Altındağ’ın hayatından endişe eden yakınları,  güvenlik güçlerinden yardım istemişti. Şahsın kaybolduğuna dair yayınlanan haberlerin ardından, Milas polisi ve jandarmanın girişimleriyle, şahıs İstanbul polisi tarafından bulundu. Altındağ’ın bulunması ailesini ve sevenlerini mutlu etti ancak şahsın zorla değil kendi rızası ile Milas’a dönme hakkı olduğu belirtildi. 

Kaynak: iha