KAÇAK GÖÇMENLER BU KEZ JET-SKİ DENEDİ! SAHİL GÜVENLİK'TEN KAÇAMADILAR KAÇAK GÖÇMENLER BU KEZ JET-SKİ DENEDİ! SAHİL GÜVENLİK'TEN KAÇAMADILAR

Bodrum ve çevresindeki, yağmurun neden olduğu sel sularıyla taşınan çöpler ve dal parçaları Bitez Barajı'na doldu. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri baraj gölündeki atıkların temizlenmesi için hareket geçildi.  Barajın yüzeyinde ve dibinde oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırmak amacıyla temizlik çalışma başlatıldı. Bot yardımıyla baraj üzerinde çalışma yapan ekipler, baraj yüzeyi ile kenarlarına atılan çöpleri topladı. Barajdan, doğal yaşamı olumsuz etkileyen ve görsel kirlilik yaratan başta pet şişe olmak üzere çok sayıda plastik ve metal atık toplandı. Barajın yüzeyinde biriken atıklar ise büyük ölçüde temizlendi.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Çevremizi koruma ve temiz tutma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Konu ile ilgili ekiplerimiz hemen harekete geçti. İlçemizin bu tür olumsuzluklardan etkilenmemesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya ve çöplerini doğru bir şekilde bertaraf etmeye davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: dha