207 Kilometrelik Bodrum - Kuşadası Etabına, 25 Takımdan 167 Bisikletçi Katıldı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu  Bodrum ilçesinden başladı.

207 Kilometrelik Bodrum - Kuşadası Etabına, 25 Takımdan 167 Bisikletçi Katıldı

Etabın startına, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Vali Bilal Şentürk, Muğla Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Direktörü Ceylan Şensoy katıldı.

207 kilometrelik Bodrum - Kuşadası etabına, 25 takımdan 167 bisikletçi katıldı.

Dünya genelinde kıtalararası gerçekleşen ilk ve tek etaplı bisiklet yol yarışı olma özelliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Dünya’nın en uzun asma köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü'nden geçerek 17 Nisan’da İstanbul’da sona erecek.

Kaynak: Bultenler

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});