800 POLİSİN KATILDIĞI OPERASYONDA ÇETE LİDERİ BODRUM'DA YAKALANDI

Adana'da silahlı organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında çete lideri Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

800 POLİSİN KATILDIĞI OPERASYONDA ÇETE LİDERİ BODRUM'DA YAKALANDI

Adana'da silahlı organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında çete lideri Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalandı. Yakalanan çete lideri karayolu ile Adana'ya getirildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, liderliğini yaklaşık 3 ay önce bankalar arası para transferi yapan güvenlik şirketinden 4 milyon 795 bin Euro'luk vurguna karıştığı ileri sürülerek tutuklanan Hasan B. ve iki akaryakıt istasyonu olan İskender K.'nın yaptığı ileri sürülen "silahlı organize suç örgütüne" yönelik soruşturma başlattı. 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 6 ay önce bu soruşturma kapsamında örgüte yönelik teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan takip sonucunda örgütün adam öldürme, yaralama, tehdit, şantaj, hırsızlık, çek-senet dolandırıcılığı ve rüşvet verme gibi 54 olaya karıştığını tespit etti. 

Çetenin hakkında yapılan uzun süreli takip ve araştırmalardan sonra hazırlıklarını tamamlayan Adana Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, Adana merkezli 5 ilde toplam 800 polisin katıldığı dev operasyonu dün gece başlattı.

ÇETE LİDERİ BODRUM'DAKİ VİLLASINDA YAKALANDI

Yapılan operasyonlarda örgüt lideri olduğu iddia edilen İskender K.'nın Muğla'nın Bodrum ilçesinde villasında olduğu tespit edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) ekipleri, şafak vakti İskender K.'nın evine baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında İ.K. kıskıvrak yakalandı. KOM ekiplerince Adana'ya getirilerek, Adana Adli Tıp Biriminden sağlık kontrollünden geçirilen İskender K. sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Öte yandan, İ.K. ile beraber İzmir'de yakalanan bir şahısta Adana'ya getirildi.

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1