BODRUM'DA 20 BİN KİŞİ MESLEK SAHİBİ OLACAK

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bu yıl ilçedeki Halk Eğitim Merkezlerinde açılan meslek edindirme kurslarına 20 bin vatandaşın katılması hedefleniyor.

BODRUM'DA 20 BİN KİŞİ MESLEK SAHİBİ OLACAK

Bodrum Belediye Başkanlığı ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde kültür, spor, sanat, el sanatları ve meslek edindirme alanlarında çeşitli eğitim etkinlikleri düzenlenmesine dair protokol imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında, Bodrum'da bu eğitim-öğretim döneminde toplam 700 kursta yaklaşık 20 bin kursiyerin eğitim alması hedefleniyor.

Bodrum'da yaşayan vatandaşların kaliteli zaman geçirebilmesi ve meslek edinebilmeleri amacıyla, Bodrum Belediye Başkanlığı ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi arasında 2014 yılından bu yana devam eden işbirliği protokolü yenilendi. Bodrum Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Bodrum Halk Eğitim Müdürü Batuhan Giraz, bazı okul müdürleri ve belediye görevlileri katıldı.

Bodrum Belediyesi'ne verdiği destekten dolayı teşekkür eden Halk Eğitim Müdürü Batuhan Giraz, geçmiş dönemlere ait verdiği rakamlarla bugüne kadar çok sayıda kişiye meslek edindirildiğini belirtti. Giraz, "2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 565 kursa 19 bin 818 kursiyer, 2017-2018 döneminde 579 kursa 21 bin 481 kursiyer, 2018-2019 döneminde ise 615 kursa 16 bin 705 kursiyer katıldı" dedi.KURSLAR ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEK

Kurslar, Bodrum Belediyesi'nin Bodrum Merkez, Yalıkavak, Gündoğan, Bitez ve Turgutreis'teki merkezlerinde ücretsiz olarak verilecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Kadınların iş gücüne ve üretime katılmasını sağlamak ve aile ekonomilerine katkıda bulunmalarına katkıda bulunmak için bu kursları çok önemsiyorum. Biz belediye olarak vatandaşlarımızı bu kurslarla buluşturmak için elimizden geleni yapacağız. Yeni protokolün ve eğitim döneminin herkese hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.BU DÖNEM KURSLARA 20 BİNİN ÜZERİNDE KURSİYERİN KATILMASI BEKLENİYOR

Başkan Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ve Halk Eğitim Müdürü Batuhan Giraz'ın imza koyduğu işbirliği protokolü kapsamında bu dönem bilgisayar destekli muhasebe, elde kösele çanta yapımı, ev tipi klima montajı, fotoğraf çekme, Yunanca, Fransızca, gitar, piyano bağlama, okçuluk, ebru, çinicilik gibi çok farklı dallarda kurs açılacak.

2019-2020 eğitim öğretim döneminde verilecek kurslar 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle başladı. Toplam 150 usta öğretici ile 35 farklı dalda açılacak kurslar için kayıtlar devam ediyor. Bu dönem yaklaşık 20 binin üzerinde kursiyer ile toplam 700 kurs programı gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kurslara kayıt olmak isteyen vatandaşlar, //bodrumhalkegitim.meb.k12.tr linki üzerinden online kayıt yaptırabiliyor.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7