Bodrum'da 3 Kişi, Yaşlı Kadını 'İdris Ustanın Oğluyum' Diyerek Dolandırdı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan Mahire Güleray (60), evine gelip, "İdris ustanın oğluyum, eğitim için paraya ihtiyacımız var" diyerek yardım isteyen 3 kişi tarafından 2 bin 600 TL dolandırıldı.

Bodrum'da 3 Kişi, Yaşlı Kadını 'İdris Ustanın Oğluyum' Diyerek Dolandırdı

Bodrum'un Koyunbaba Mahallesi'nde yaşayan Mahriye Güleray'ın evine dün gelen K.G., K.T. ve K.G., mahallede inşaat işleri yapan ustanın adını kullanarak "İdris ustanın oğluyum, eğitim için  masraflarımız var" diyerek Güleray'dan 2 bin 600 TL para aldı. 3 kişinin parayı alıp, ayrılmasından sonra mahallede inşaatçı İdris usta ile görüşen Güleray, dolandırıldığını anlayıp, jandarmaya şikayette bulundu. Gümüşkaya Jandarma Karakol Komutanlığı ve JASAT Timleri, dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı. Yaşlı kadının verdiği eşkalden yola çıkan jandarma, 3 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin üzerinde ele geçirilen para da sahibi Güleray'a teslim edildi.Parasına tekrar kavuşan Mahire Güleray, kendisini dolandıran şüphelileri yakalayan jandarma ekiplerine teşekkür etti.

'İdris ustanın oğluyum' diyerek dolandırdılarKaynak: DHA

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve İren
Merve İren - 4 hafta Önce

Aynı kişi bundan bir hafta öne de bize gelerek aynı hikaye ile dolandırmaya çalıştı. Nasıl yakalandığını merak ediyorum.