Bodrum'da Fırtına Yaşamı Olumsuz Etkiledi

Kuvvetli rüzgar ve sağanak Ege'de hayatı olumsuz etkiledi. Aydın ve Muğla'da oluşan fırtına çatıları uçurdu, bir minarenin külahı caddedeki aracın üzerine düştü.

Bodrum'da Fırtına Yaşamı Olumsuz Etkiledi

Aydın'ın Nazilli ilçesinde sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Şehirde öğleden sonra etkisini gösteren sağanak ve fırtına sebebi ile Otogar Camisi'nin iki minaresinin üst bölümleri devrildi. Minareden kopan parçalar park halindeki bir minibüsün üzerine düştü.

Minibüsün sahibi Mehmet Diksez, gazetecilere, hırdavatçılık yaptığını, bir anda minareden kopan parçaların aracın üstüne düştüğünü ve son anda kurtulduğunu dile getirdi.

Bazı mahallelerde fırtınanın etkisiyle elektrik direkleri ve ağaçlar devrildi. Binaların çatısından düşen taş ve kiremitler park halindeki araçlara zarar verdi.

İlçedeki bir alışveriş merkezinin reklam tabelası ve bir işletmenin çatısının düşmesi sonucu hafif şekilde yaralanan 4 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Çine ilçesinde de bazı evlerin çatıları uçtu, yollara devrilen ağaçlar trafiğin aksamasına sebep oldu.

BODRUM'DA DA ETKİLİ OLDU

Bodrum'da öğle saatlerinde başlayan yağış, kent merkezi başta olmak üzere Yalıkavak, Bitez, Koncık ve Gümbet mahallelerinde etkili oldu.

 Zaman zaman şiddetini artıran sağanak ve fırtına, Yalıkavak Mahallesi'ndeki baz iş yerlerinin önündeki masa ve sandalyeleri sürükleyerek devirdi.

Sağanağa denizde yakalanan bazı tekneciler kıyıya çıkmak için mücadele verdi.

Yağış sebebi ile yollarda su birikintileri oluştu, ilçede bazı yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları yaşandı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 18:05

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER