BODRUM'DA KAYBOLAN İNGİLİZ TURİST KALDIĞI OTELDE BULUNDU

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Pedesa Antik Kenti'nde yürüyüşe çıkan ingiliz turist için eşi kayıp ihbarında bulundu.

BODRUM'DA KAYBOLAN İNGİLİZ TURİST KALDIĞI OTELDE BULUNDU

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Pedesa Antik Kenti'nde yürüyüş yaparken eşinin kaybolduğunu düşünen Carol Bruke, 72 yaşındaki Wal Bruke için kayıp ihbarında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum'daki tatillerinin son gününde Pedesa Antik Kenti'ni ziyaret eden İngiliz turistler Wal Bruke (72) ile eşi Carol Bruke, antik kentte yürüyüşe çıktı. Carol Bruke, yürüyüş sırasında yorularak bir ağacın dibine otururken, eşi Wal Bruke de yürüyüşünü sürdürdü. Bir süre burada bekleyen Carol Bruke, eşinin geri dönmemesi üzerine telaşlanarak durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.3 FARKLI KURUMDAN ÇOK SAYIDA GÖNÜLLÜ VE EKİP BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Kayıp ihbarı üzerine bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) gönüllüleri ile Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneği ekipleri sevk edildi. Aramalar sırasında Bruke çiftinin kaldığı otelin yetkilileri, telefonla ulaştıkları ekiplere Wal Bruke'un otelde olduğunu bildirdi. Bunun üzerine yaklaşık 3 saat süren arama kurtarma çalışması sonlandırıldı.

Eşinin sağ olduğunu öğrenen Carol Bruke gözyaşlarına hakim olamadı.WAL BRUKE OTELE NASIL DÖNDÜĞÜNÜ GAZETECİLERE ANLATTI

Otele dönen ve sağ olarak karşısında gördüğü eşine sarılmadığı görülen Carol Bruke, "Niye kayboldun?" diye tepki gösterdiği Wal Bruke serzenişte bulundu.

Wal Bruke, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinden ayrıldıktan sonra geri dönerken yolunu şaşırdığını belirtti. Bunun üzerine dere yatağını takip ederek Torba Mahallesi'ne indiğini dile getiren Bruke, "Otostop çekerek bir motosiklete binip taksi durağına gittim. Oradan da taksiyle otele geldim." diye konuştu.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER