Bodrum'da Yat Limanı ve Otel Projesi Ertelendi

Bodrum'da yapılması planlanan yat limanı ve otel projesi ÇED toplantısı Bodrum Kent Konseyi, çevre örgütleri, siyasi parti ve oda temsilcilerinin tepkisi üzerine ertelendi.

Bodrum'da Yat Limanı ve Otel Projesi Ertelendi

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi’nde Akdeniz foklarının barınma yavrulama ve yaşama alanı olan Tilkicik Koyu’nda Kızılada Yönetim Otelcilik Turizm ve İnşaat Yatırım A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Kızılada Yat Limanı ve Otel Projesi ile ilgili ÇED toplantısı yapılmak istendi.

Evrensel'den Uğurcan Çakar'ın haberine göre Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Yalıkavak Mahallesi'ndeki bir otelin restoran bölümünde düzenleneceği açıklanan ÇED Halkın Bilgilendirme Toplantısına katılan Bodrum Kent Konseyi, çevre örgütleri, siyasi parti ve oda temsilcileri, pandemi döneminde Bodrumluların toplantıya katılamadığını bu nedenle toplantının iptal edilmesini talep etti.

Birkaç kişinin 50 imzalı bir dilekçe ile gelerek toplantının yapılmasında ısrarcı olması üzerine, toplantının iptal edilmesini isteyen örgüt ve oda temsilcileri tepki göstererek imzaların başka kişiler tarafından başka yerde atıldığını iddia etti.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz toplantının iptali için yaklaşık 80 kişinin imzaladığı dilekçeyi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine sundu. Yaşanan tartışmalar sonrası toplantıyı düzenleyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, pandemi koşullarının uygun olmaması nedeniyle tutanak tutarak toplantının ertelendiğini duyurdu.

Kaynak: www.turizmajansi.com

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7