Bodrum'daki Acil Toplanma Alanı Çöplüğe Döndü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde AFAD tarafından toplanma alanı olarak belirlenen bölge, moloz yığınlarıyla dolduruldu. Molozdan oluşan adacıklar olası deprem ve sel afetlerinde vatandaşların toplanmasına engel durumda bulunurken, kaymakamlık ve belediyenin alanda inceleme yapacağı kaydedildi.

Bodrum'daki Acil Toplanma Alanı Çöplüğe Döndü

Ortakent Mahallesi'nde Muğla İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından afet toplanma alanı olarak kullanılan sahaya dökülen onlarca kamyon kaçak hafriyat yığını çirkin görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

MOLOZLA DOLU

Toplanma alanının giriş kısımları moloz yığınlarıyla kapalı halde. Molozdan oluşan adacıklar olası deprem ve sel afetlerinde vatandaşların toplanmasına engel durumunda bulunuyor. Alan içerisinde moloz yığınlarının yanı sıra diğer atıkların da çevreyi olumsuz etkilediği görülüyor.

İNCELEME YAPILACAK

Moloz yığınları drone ile havadan da görüntülenirken, Bodrum Kaymakamlığının konuyla ilgili araştırma başlattığı, Bodrum Belediyesinin de bölgede bir inceleme yapacağı bildirildi. Öte yandan Muğla AFAD yetkililerinin de konuyla ilgili jandarmaya ihbarda bulunduğu belirtildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 18:57

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER