BODRUM'DA YAVRU KEDİYİ SAHİPLENEN TAVUK ANNELİK YAPIYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tavuk yavru kediyi sahiplendi, kümesten çıkmayan yavru kedi ise tavuğu annesi yerine koydu.

BODRUM'DA YAVRU KEDİYİ SAHİPLENEN TAVUK ANNELİK YAPIYOR

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tavuk yavru kediyi sahiplendi, kümesten çıkmayan yavru kedi ise tavuğu annesi yerine koydu. Bir an olsun ayrılmayan ikiliyi görenler ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'ndeki bir restoranın kümesinde bulunan tavuk, yavru sokak kedisini sahiplendi. Tavuk, yavru kediye annelik yaparken, minik kedi de kümeste tavuklarla birlikte yaşıyor.

Yalıkavak Mahallesi'ndeki Gökçebel Balık Restoran'ın işletmecisi Erdem Alanç'ın tavuğu, yaklaşık 20 gündür bir sokak kedisine annelik yapıyor. Restorana yakın bir noktadaki kümese gelip altına giren kediye annelik yapmaya başlayan tavuk, yemleri parçalayıp kediye veriyor, soğuk havalarda kanatlarının alına alıp ısıtıyor. Kedi de kümes içerisindeki diğer tavukların arasında bir kümes hayvanı gibi yaşıyor.

İşletme sahipleri bu durumu ilk farkettiklerinde çok şaşırdıklarını belirterek, "Bizim restoranın karşısında kümesimiz var. Orada 20-30 kadar tavuğumuz var. Sokak kedisi gelmiş kümese girmiş. Tavuğumuz da onu altına almış. Kediye bakıyor, yem yediriyor. Kümeste beraber yaşıyorlar. Bir aylık bir kedi. Yazlıkçıların sokağa bıraktığı kedilerin yavrularından biri galiba" dediler.

Minik kedi kümeste tavuğun yanından hiç ayrılmazken, uyuyacağı zamanlarda da tavuğun bulunduğu bölümde, yeni annesinin koynunda uyuyor. İki hayvan arasındaki dostluk ve sevgi ise görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 18:03

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1