Büyükşehirden Bodrum'un Altyapısına Toplam 650 Milyon TL

Muğla’nın Bodrum İlçesine Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'un altyapısı için toplam 650 milyon lira harcanacağı öğrenildi.

Büyükşehirden Bodrum'un Altyapısına Toplam 650 Milyon TL

160 Milyon TL yatırımla 160 km Bodrum Turgutreis- Akyarlar bölgesi kanalizasyon çalışması devam ederken, Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi için imzalar 21 Ocak Perşembe günü Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından atılacak.

İmzası 21 Ocak Perşembe günü atılacak Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi Bodrum’un en büyük arıtma tesisi olma özelliğine sahip ve KDV dahil 113 Milyon 600 Bin TL’ye mal olacak. 2 Kademeli olarak planlanmış ve ÇED Olumlu Belgesi de alınmış olan Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin toplam kapasitesi 37 bin metreküp ve 200 bin nüfusa hitap edecek. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum altyapısı için imzaların atılması ve değerlendirme aşamasında olan Gümbet- Gümüşlük arıtma modernizasyon ihalesi ile birlikte toplam yatırımı 400 Milyon TL’yi bulacak. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzaladığı ve inşaatı başlayan Bodrum Torba altyapı yatırımı da 250 Milyon TL değerinde ve Büyükşehir Belediyesi bu yatırımı 27 yıl gibi bir sürede ödeyecek. Büyükşehir Bodrum altyapısı için toplam 650 Milyonluk yatırımı gerçekleştirmiş olacak.Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7