DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ PROJESİ ANKARA'DA

Bodrum'da KOBİ'ler ve girişimciler için Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi projesi Ankara'da görüşüldü.

DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ PROJESİ ANKARA'DA

Muğla'nın Bodrum ilçesinde KOBİ'ler ve girişimciler için Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi'nin (DETM) kurulması ve işletilmesi hedefiyle geliştirilen proje, teknik ve kalite kriterleri değerlendirmesini geçti. Bu kapsamda proje ortaklarının katıldığı ön doğrulama toplantısı 5 Kasım 2019 Salı günü Ankara'da gerçekleşti.

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve uygulayıcı kurumu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Rekabetçi Sektörler Programı hibe çağrısı kapsamında geliştirilen projenin bütçesi 2.886.491,00 Avro olarak ifade edildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya proje yürütücüsü Bodrum Belediyesi'ni Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Demirel, Proje Uzmanı Ilgın Yüksel ve Meclis Üyesi Emre Köroğlu, proje ortakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ni Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kuleli, BODTO-Bodrum Ticaret Odası'nı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve BESİAD-Bodrum Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği'ni Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan katıldı.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1