Haber 48

BODRUM’DA TURİZM HAFTASI KUTLAMASI

BODRUM’DA TURİZM HAFTASI KUTLAMASI
12 Okunma
16 Nisan 2019 - 16:16

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Turizm Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Bu yıl 43’üncüsü gerçekleştirilen ve 15-22 Nisan tarihlerini kapsayan Turizm Haftası dolayısıyla, Bodrum Kaymakamlığınca İskele Meydanı’nda etkinlik düzenlendi.

Yerli ve yabancı turistlerinde ilgi gösterdiği etkinlikte, bazı otellerin hazırladığı stantlarda vatandaşlara yiyecek ikramları yapıldı. El sanatları ürünlerininde sergilendiği kutlamada, yetişkinler ve çocuklar halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. 

İlçede Turizm Haftası kapsamında, Bodrum Otelciler Derneğinin düzenlediği turizm konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. 

“Allah nasip ederse bu yıl rekorları kıracağız”

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda turizme bazı sıkıntılar yaşandığını, ancak yavaş yavaş bu sıkıntıların giderildiğini söyledi. 

Bodrum’un sadece Türkiye’de değil, dünyada bilinen bir turizm markası olduğuna işaret eden Yılmaz, “İnşallah artık özlemle andığımız o güzel günlere geri dönüyoruz. Allah nasip ederse bu yıl rekorları kıracağız. Biz turizm kentiyiz. İnsanların buraya rağbet göstermesi, burada tatil yapması elbette buradaki o muhteşem iklim, deniz ve Bodrum’un güzellikleri ile ilgili. Biz bu değerleri kaybetmeden Bodrum’un kıymetini bilmemiz lazım. Bize düşen hep birlikte, tüm kurumlarla bu sahip olduğumuz değerlerin yok olmasına izin vermememizdir.” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Bodrum’un tarihi ve kültürel değerleri ile doğal güzelliklerine dikkati çekti.

Bodrum’un korunması için herkese görev düştüğünü aktaran Aras, “Bodrum’u Atlantis gibi batık bir kıta haline getirmeyelim. Kaçakla mücadele seferberliği başlattık. Bizim görevimiz Bodrum’u Bodrum’da yaşayanlardan korumak. İnsan eliyle yapılıyor bunlar. Gelip de uzaylılar yapmıyor. Bu işleri yapan aramızda. Bensem kendimden de korumak zorundayım. Biz Bodrum’u gerekirse belediyemizden de korumak zorundayız.” diye konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status