CHP lideri Özgür Özel, partisinin seçim koordinasyon merkezi açılışına katılmak üzere Afyonkarahisar’a geldi. Açılış öncesi seçim otobüsü üzerinden partililere seslenen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal yaptığı konuşmada, “Seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AK Parti’nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” dedi.

"ÖZEL SÖZLERİ DÜZELTMEYE ÇALIŞTI AMA..."

ERDOĞAN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİNİ VERDİ ERDOĞAN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİNİ VERDİ

Özel, kentteki programın ardından Uşak’ta gerçekleştirilen mitinge geçti. Burada konuşan Özel, Köksal’ın sözlerine atıfta bulunarak, “Afyon’da bir sürçü lisan oldu. Başkanım siz düzeltir misiniz. Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de kapıları, tüm siyasi partilere aralıksız olarak açıktır’’ diyerek, krizin fitilini ateşledi.

SOSYAL MEDYADAN SÖZLERİNİ TEKRARLADI

Karşılıklı söylemlerinin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Köksal ise “Ben Suriyeliler amasız fakatsız lakinsiz Afyonkarahisar’dan göndereceğim diyorum, AKP mevcut işçileri çıkaracak PKK’lıları işe alacak diyorlar, ben emeklilere 4 ay doğalgaz ve AFJET konusunda destek vereceğim diyorum. Belediyeyi DEM’lilerle yönetecek diyorlar, rantsal dönüşüm değil garip gurabaya bedelsiz ev yapacağım diyorum. Gizli kapılar ardında DEM’lilerle görüşüyor diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisar’ı DEM’lilerle ve HÜDAPAR’lılarla yönetmeyeceğim. Net” şeklinde bir açıklama yaparak, sözlerinin arkasında durduğunu gösterdi.

İMAMOĞLU: "KENDİNE BAŞKA PARTİ BULSUN"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Bakırköy’deki konuşmasında Köksal’ın sözlerine isim vermeden "Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç, şunlarla görüşürüm’ diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak, onu söyleyeyim." dedi.