İstanbul, Ankara’nın da aralarında bulunduğu 7 büyükşehir dâhil, şimdiye kadar 353 yerde belediye başkan adayını belirleyen CHP’de gözler bugün yapılacak PM toplantısına çevrilmişti. CHP’de bugün yapılan PM Toplantısı’nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın ve Muğla’nın bazı ilçeleri ile beraber 200’ün üzerinde belediye başkan adayının açıklanması bekleniyordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile yaptığı görüşme sonrası Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve PM toplantılarında olağanüstü gündemin Yargıtay’ın Can Atalay kararı olacağını açıkladı.

Özel açıklamasında “Bugün bizden belediye başkanı adayı ve yerel seçimlere yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız. MYK’mızın, Parti Meclis’imizin olağanüstü gündemi, içinde bulunduğumuz Anayasa’ya karşı darbe girişimidir. CHP'nin toplumsal muhalefetle birlikte bundan sonraki yol haritasını konuşacağız. Önümüzdeki hafta içinde belirlenecek bir günde bugünkü gündemde Parti Meclis’imiz yeniden toplanacaktır" diye konuştu.

SINIF BAŞKANI SEÇİLEN ÖĞRENCİ 'BELEDİYE BAŞKANI' SÖZÜNÜ TUTTU! SINIF BAŞKANI SEÇİLEN ÖĞRENCİ 'BELEDİYE BAŞKANI' SÖZÜNÜ TUTTU!

Kaynak: HABER MERKEZİ