MUĞLA’DA ‘ORMAN YOL AĞI PLANLARI’ GÜNCELLEME EĞİTİMİ VERİLDİ MUĞLA’DA ‘ORMAN YOL AĞI PLANLARI’ GÜNCELLEME EĞİTİMİ VERİLDİ

Adaletsizlik ve saygısızlığın cevabı yerel seçim sandıklarında verilecek Vatandaşların çocuklarına et alamazken, AKP'li vekillerin meclis bahçesinde mangalda et pişirmesinin saygısızlık olduğuna değinen Öneş Derici: "Halk, bu ülkede adaletin olmadığını ve kendilerine saygı duyulmadığını; bakkala gidip ekmek alacak para bulamadığında, sokaklarda güvende hissetmediğinde, her yıl artan vergi ödemeleriyle kredi borçlarını ödeyemez hale geldiğinde ve en önemlisi, kendisi çocuğuna et alamazken, siz mecliste mangal partisi yaptığınızda zaten görmektedir. Bunun cevabını da yerel seçimlerde sandıkta verecektir” dedi.  
Süreyya Öneş Derici, büyükşehir ve il belediyelerinde başkan adaylarını belirleyen ve 227 adet seçim yerinde belediye seçimlerine katılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi adaylarının başarılı olacağından kuşkusunun olmadığını belirtti. “Cumhuriyet Halk Parti’li Belediye Başkanları; sosyal belediyecilik nedir, demokrasilerin en önemli platformlarından biri olan yerel yönetimlerde halkın ihtiyaçları nasıl gözetilir, elindeki yetkiyle, vatandaşların hayat kalitesi nasıl artırılır, büyük bir başarıyla göstermiş oldu” şeklinde konuştu.
 “TÜRKİYE’Yİ ÇİMENTO VE DEMİRDEN İBARET BİR İNŞAAT PROJESİ GİBİ GÖREN, İNSANLARI HİÇE SAYAN ANLAYIŞI REDDEDİYORUZ!” 
Haftalardır meclis gündeminden düşmeyen bütçe görüşmelerine ve 2024 yılı bütçe tekliflerine değinen Öneş Derici, vergi sisteminin devletin adalet, güvenlik, sağlık, eğitim gibi alanlarda halka hizmet etmesi için kullanılan bir araç olduğunu; iktidarın bu kaynağı istediği gibi harcayabileceği bir suistimal aracı olarak gördüğünü belirterek, “Keyfinize göre, canınızın istediği gibi para harcayarak; adaleti ve eşitliği sağlamak yerine; usulsüzlüklere izin vererek; halkın gözünde bütçe planınızı meşrulaştıramazsınız” dedi.  Üniversiteler, hastaneler gibi halka hizmet için var olan alanların içinin boşaltıldığını dile getiren Öneş Derici, iktidarın Türkiye’ye çimento ve demirden ibaret bir inşaat projesi gibi gördüğünü söyledi.  
“MOTOKURYE YUNUS EMRE GÖÇER’İ ÖLDÜREN, SOMALİ CUMHURBAŞKANININ OĞLU ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK TÜRKİYE’Yİ TERK ETTİ”
 Geçtiğimiz günlerde Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Hasan Şeyh Mahmud'un, trafik kazasında ölümüne sebep olduğu motokurye Yunus Emre Göçer'in ailesine başsağlığı dileyen Öneş Derici, konunun takipçisi olacağını belirtti. Mahmud'un tutuklanmadan Türkiye'den ayrılmasını eleştiren Öneş Derici, “Yabancı basında bu konu ne şekilde yer alıyor biliyor musunuz? Türkiye’deki bir takım şirketler ile Somali arasında yapılan ticari anlaşmalara zarar vermemek adına, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun serbest bırakıldığını iddia ediyorlar. Bu iddialar neden bu kadar rahatça yazılabiliyor biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti’ni, isteyen herkese peşkeş çekilebilecek bir rant alanı olarak gören ve hem iç hem dış politikada devamlı ülkemizin itibarını zedeleyen iktidarın tutumu yüzünden” diye konuştu.
“ÇOCUKLARI KORUYAMIYORSANIZ, ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN KORUMAK İÇİN CEMAAT VE TARİKATLAR İLE PROTOKOLLERE MEYLEDİYORSANIZ, DERHAL OTURDUĞUNUZ O KOLTUKLARDAN KALKIN” 
Geçtiğimiz gün TBMM Genel Kurulunda konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, MEB’in protokollerine değinerek; 2023 itibariyle geçerli, 2709 adet protokolü olduğunu, bunların 1167 tanesinin adedinin resmi kurumlar ile 550 adedinin STK’larla, 986 2 âdetinin TEMA’dan Kızılay’a pek çok STK ile yapıldığını ifade etmişti. MEB Bakanı Tekin, “Bunların içinden, sizin tarikat, cemaat dediğiniz; bizim STK dediğimiz yapılar ile toplam 10 tane protokol vardır. Onlarla protokol yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar, çocukların dağa çıkmasını engelliyor” demişti.  Açıklamasını bitirirken Yusuf Tekin’in tarikatlar konusundaki sözlerine değinen Öneş Derici, “Tarikat ve cemaatlere yol verildiğinde bu ülkenin neler yaşadığını 15 Temmuz’da gördük. Siz bu millete “Yanıldık” diyerek darbe girişimi yaşattınız. Siz aklınızı kiraya verdiniz diye, yıllardır kamu kurumlarının içinden FETÖ yapılanmalarını ayıklamaya çalışıyorsunuz. Kaldı ki, benzer hangi yapılanmaları yerleştiriyorsunuz, bilmiyoruz. Şu bilinmelidir ki, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu millete bunları bir daha yaşatmanıza izin vermeyeceğiz. Kamu kurumlarında da, eğitim kurumlarında da Cumhuriyet karşıtı oluşumlara, laiklik karşıtı yapılara karşı her zaman dimdik durmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı korumak devletin görevidir. Bu çocukları terör örgütlerine de, tarikatlara da yem etmeye niyetimiz yok. Çocukları koruyamıyorsanız, çocukları terör örgütlerinden korumak için cemaat ve tarikatlar ile protokollere meylediyorsanız, derhal oturduğunuz o koltuklardan kalkın. Bu millet, yaptığınız ve yapamadığınız her şeyi görüyor! Bedelini sandıkta ödeyeceksiniz” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ