TikTok, Instagram gibi sosyal medya platformlarında ‘Psikolog Buse Aydın’ ismiyle faaliyet gösteren Buse Aydın, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları gibi alanlarda uzmanlığı bulunmamasına karşın kendisini ‘cinsel terapist’ olarak tanıtması nedeniyle cezaya çarptırıldı.  Reklam Kurulu’nun Buse Aydın’a kestiği ceza ise 550 bin 59 TL.

BAKAN KOCA AÇIKLADI İŞTE YOĞUN BAKIMLAR'DA SON DURUM BAKAN KOCA AÇIKLADI İŞTE YOĞUN BAKIMLAR'DA SON DURUM

Buse Aydın içerikleri kaldırdı, kendini savundu. Hakkında verilen cezaya ilişkin olarak sosyal medya hesabının hikaye bölümünden açıklamalarda bulunan Aydın, "Herkese merhabalar arkadaşlar öncelikle psikolog olmamla ilgili problem yok. Bildiğiniz gibi ben hep 'cinsel terapist' olarak başlıyordum videolarıma ancak 'cinsel terapist' diye bir unvan olmadığı için cinsel danışman dememem gerekiyormuş. Birinci ceza nedeni bu.

İkinci ceza nedeni olarak vajinismus, erken boşalma gibi hastalık olarak kabul edilen videolar hekimlerin alanına girdiği için bu konular hakkında bilgi vermemem gerekiyormuş. Dolayısıyla videoları kaldırdık. Bu arada bu videolardan birçok kişi yararlanmış durumdaydı. Kanala gelen çok güzel mesajlar vardı." ifadelerini kullandı.

BUSE AYDIN KİMDİR?

Psikolog Buse Aydın sosyal medyada kendisine yöneltilen cinsel sorunlara ilişkin sorulara yanıt veriyordu. Kendine has üslubuyla dikkat çeken ve zaman zaman sansasyonel yanıtlar veren Buse Aydın Instagram, TikTok gibi mecralarda canlı yayın da açıyordu.

Kaynak: Haber merkezi