DALAMAN BELEDİYESİ'NİN BU YAPTIĞI İŞ BİLMEZLİK Mİ, GÜÇ ZEHİRLENMESİ Mİ?

Son dönemde Dalaman Koyları hakkında adı gündemden düşmeyen Dalaman Belediyesi bu kez bu kadar da olmaz dedirtti. MUÇEV'den kiraladığı Kille Koyu'nda, denize sıfır ve betonarme bir bina yapan Dalaman Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın talimatıyla 10 gün önce yaptığı yapıyı bugün yıkmaya başladı.

DALAMAN BELEDİYESİ'NİN BU YAPTIĞI İŞ BİLMEZLİK Mİ, GÜÇ ZEHİRLENMESİ Mİ?

İmar, rant, sahil, koy, ihale... Dalaman Belediyesi'nin adı skandal niteliğindeki olaylarla anılmaya devam ediyor. 


Edinilen bilgilere göre, MUÇEV'in 2021 yılının Ocak ayında işletmesini Dalaman Belediyesi'ne kiralık olarak devrettiği Kille Koyu'na, Dalaman Belediyesi yeni sezon hazırlığı kapsamında apar topar betonarme bir yapı yaptı. 10 gün önce tamamlandığı öğrenilen yapı, betonarme olmasının yanı sıra bir de denize sıfır olacak şekilde yapılmış. Oysa imar kanuna göre, bu tür koy ve sahillerde yapıların kesinlikle ahşaptan ve doğal malzemeler kullanılarak yapılması gerekiyor. Yaklaşık 400-500 metre kare büyüklüğündeki yapının yanında küçük ama yine betonarme bir yapı daha görülüyor.

Yapılan tüm bu işlemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na intikal etmesi üzerine, Bakanlık tarafından verilen talimat çerçevesinde, bugün (06.05.2021) itibariyle Dalaman Belediyesi Kille Koyu'na inşa ettiği yapıları yıkmaya başladı.

DALAMAN BELEDİYESİ'Nİ YÖNETENLER KANUN, KURAL BİLMİYOR MU?

Tüm bu olaylardan rahatsız olan vatandaşlar ve çevreciler ise, "Yapılan işlem Dalaman Belediyesi'nin bütçesine zarar, önce yaptılar şimdi yıkıyorlar. Yönetim kuralları bilmiyor mu? Kendilerini dokunulmaz mı sanıyorlar? Ya da bizim bilmediğimiz farklı bir niyetleri mi var?" diyor.

BELEDİYENİN ZARARINI KİM KARŞILAYACAK?

Dalaman Belediyesi'nin, Kille Koyu'nda yaptığı bu çalışma için harcadığı miktar bilinmezken, önce yapılan şimdi ise kullanılmadan yıkılan bu binanın masraflarının nasıl telafi edileceği merak konusu.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Uslu
Fatih Uslu - 2 ay Önce

Sayın Metin Gire, teşekkürler. Ben esas boynuzbukü koyunu merak ediyorum. Yakında kokusu çıkar. Ama Sayın karakuş un güç zehirlenmesine uğradığı yönünde kanaatim yüksek. Tehlikeli bir sürece girdi...

Mahmut E
Mahmut E - 2 ay Önce

Yazık günah kardeşim hiçmi işi bilen adam yok bu adamların yanında hiç mi dur diyen yok üzücü

Bi dost
Bi dost - 2 ay Önce

Belediye ancak giriş ücretini fahiş fiyat politikası uygulayarak zararı giderir . Öyle sayın Karakuş cebinden ödeyecek değil ta ; keriz halk var

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7