DALAMAN'DA ÖLÜM YOLU İÇİN YETKİLİLER PASİF, VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Muğla'nın Dalaman İlçesinde, sanayi sitesi güzergahında kültür merkezinin bulunduğu noktada, 4 yol ağzı olan yolda birçok ölümlü kaza yaşanmasına rağmen trafik ışığı ve gerekli trafik düzenlemesi yapılmaması sebebiyle vatandaşlar tepkili.

Son günlerde Muğla'nın Dalaman İlçesinde, sanayi sitesi güzergahında kültür merkezinin bulunduğu noktada yaşanan trafik kazalarının sonucunda, gazetemizin ihbar hattını arayan vatandaşlar; ölümlü kazaların yaşandığı 4 yol ağzı olan yolda birçok can kaybı yaşanmasına rağmen trafik ışığı ve gerekli trafik düzenlemesi yapılmaması sebebiyle vatandaşlar tepkili.

Bölge sakinlerinden edinilen bilgiye göre, Dalaman'ın bir önceki Belediye Başkanı CHP'li Muhammet Şaşmaz döneminde, bölge sakinleri bu noktaya trafik ışığı konulması için 2 kez dilekçe vermelerine rağmen herhangi bir sonuç alamamış. Ölüm noktası olarak anılan yolda, ikisi ölümlü üçü ağır yaralı beş kaza meydana geldi. Bölge sakinleri ihmal yolunda trafik ışığı, hız kesici, uyarı tabelaları gibi önlemler alınmasını bekliyor.

Yaşanan ölümlü kazalardan bıkan bölge sakinleri "Dalaman Belediyesi reklam tabelasıyla uğraşacağına, ihmalden dolayı sürekli can kaybı yaşanan bu noktada gerekli çalışmaları yapsın" ifadelerini kullandı.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut Gireniz
Turgut Gireniz - 10 ay Önce

Trafik ışıklarına karşıyım. Trafık ışıkları bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin gostergesidir. Yoksa bu gidişle heryer trafik lambasi olacak. Sorun belli; trafikte kimsenin kimseye saygısı yok. Trafikteki geçis ustunlugunden bircok arac surucusunun haberi yok. Sinyal verme bilinci zaten yok. Ondan sonra da virajlara ya isik koyariz ya da "ÖLÜM VIRAJI" gibi isimler. Kabahatin çoğunun sürücü kaynaklı oldugunu maalesef idrak etmiyoruz. Yıllar evvel bir amcaya yine aynı yolda neden sinyal vermediğini sorduğumda "Sinyala e gerek var" diye bir vevap vermişti. İşte bu ve bunun gibi yaşayan insanlar egitilmediği sürece daha cok canlarimizi kaybedecegiz. Acı ama gerçek. Ölüm virajında ışıklar vardı da ne oldu? Gencecik kızımız Ayşe'yi, servis şöförünün yaptığı ışık ihlali yüzünden kaybetmedik mi?

Turgut Gireniz
Turgut Gireniz - 10 ay Önce

Son olarak; bizi yönlendiren tek ışık, trafik lambalarının ışığı değil bilimin ışığı olsun.

Hasan Turakine
Hasan Turakine - 10 ay Önce

Dalaman'da yollar, kaldırımlar maalesef Allah'a emanet. Yıldırım Beyazıt Caddesinde her gün bir sürü kedi ve köpek arabaların altında kalıyor. Belediyeye ve Büyük Şehir belediyesine yazıp buraya en azından kasis yapılmasını istedik ama nafile.
Sanırım ille bir çocuk, yaşlı araba altında kalınca yapacaklar.
Türkiye'nin en iyi ilinde ki en iyi ilçe diye geldik, meğerse yanlış yapmışız...

SIRADAKİ HABER