DALAMAN'DAKİ ORMAN YANGINI YERLEŞİM YERLERİNE TEHDİT DEĞİL

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dalaman'daki orman yangınının bölge için bir tehdit oluşturmadığını, tatilcilerin tatiline devam edebileceğini söyledi.

DALAMAN'DAKİ ORMAN YANGINI YERLEŞİM YERLERİNE TEHDİT DEĞİL

Muğla'nın Dalaman ilçesinde önceki gün başlayan orman yangını hakkında açıklama yapan Bekir Pakdemirli, yangının herhangi bir tedit oluşturmadığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Vatandaşlarımız tatillerine rahatlıkla devam etsinler. Bölgeye tatile gelmek isteyenler varsa çok rahatlıkla gelsinler. Yerleşim yerleriyle ilgili herhangi bir tehdit söz konusu değil." dedi.

Göcek Orman İşletme Şefliğinde gazetecilere açıklama yapan Pakdemirli, bölgede hava şartlarının değişken olduğunu, öğleden sonra rüzgarın şiddetini artırmasını beklediklerini söyledi. Bu nedenle ekiplerin çok dikkatli olması gerektiğini anlatan Pakdemirli, şu ana kadar yakalanan başarıyı geriye götürmemek için işi çok sıkı takip ettiklerini kaydetti.

Bölgede yerleşim yerlerinin tehdit altında olmadığını vurgulayan Pakdemirli, "Vatandaşlarımız tatillerine rahatlıkla devam etsinler. Bölgeye tatile gelmek isteyenler varsa çok rahatlıkla gelsinler. Yerleşim yerleriyle ilgili herhangi bir tehdit söz konusu değil." dedi. Tütmelerin olduğu alanın yerleşim yerlerine oldukça uzak bir alan olduğunu anlatan Pakdemirli, bu nedenle bir risk bulunmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 13:42

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7