DALAMAN HALKI, MECLİS ÜYESİ KEMAL İLHAN'A TEPKİ GÖSTERDİ!

Dalaman'da, Dalaman Belediyesi'nin hazırladığı Dalaman İlçesi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nın onayı ile çocuk parkı olarak geçen arazinin Meclis Üyesi Kemal İlhan'a iddialara göre "peşkeş" çekmesini konu alan haberimize vatandaşlardan tepki yağdı. Sosyal medya hesapları ve gazetemizin ihbar hattından yapılan yorumlarda, vatandaşlar Dalaman Belediyesi'ni rant ve yönetememezlikle suçladı.

DALAMAN HALKI, MECLİS ÜYESİ KEMAL İLHAN'A TEPKİ GÖSTERDİ!

21 Mayıs 2021 tarihli "DALAMAN BELEDİYESİ, ÇOCUK PARKINI MECLİS ÜYESİ KEMAL İLHAN'A PEŞKEŞ Mİ ÇEKİYOR?" başlıklı haberimizde yer alan iddia ve bilgilere Dalaman halkı ve Muğlalı vatadanşar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, Dalaman Belediyesi'nin Boynuzbükü ihalesinde de şeffaf olmadığını düşündüklerini belirterek son haberimizin ardından sadece Kemal İlhan'a karşı değil, Dalaman'daki birkaç aile ve güç odaklarına ilçenin peşkeş çekildiğini iddia etti. Dalaman Belediyesi'nin mevcut yönetimine tepki gösteren vatandaşlar, Başkan Muhammet Karakuş'u bazı güçlerin talep ve baskılarına karşı pasif kalmakla suçladı. Bazı vatandaşlar Başkan Karakuş'un "dik durması" gerektiğini belirtirken, Dalaman Belediyesi'ne ait kamu kaynaklarının, arazilerin ve ilçenin doğal rezervlerinin kamu yararına kullanılması gerektiğini ifade etti.

Gelen yorum, tepki ve şikayetlerdeki genel yargı ise mevcut Dalaman Belediyesi yönetiminin ilçedeki belli ailelerin cüzdanı haline geldiği yönünde. Ayrıca, vatandaşlar gerek CHP ve İYİ Parti Dalaman İlçe Başkanlığı, gerekse CHP Muğla Büyükşehir Meclis Üyeleri ve CHP Muğla İl Başkanlığı'nın Dalaman'da dönen kanuna aykırı ihale, imar revizyonu ve buna benzer rant olaylarına karşı "sessiz" kalmasına tepki gösterdi. Dahası, Dalaman AK Parti İmardan Sorumlu Meclis Üyesi Kemal İlhan'ın olayında olduğu gibi CHP Muğla Büyükşehir Meclis Üyesi'nin de Dalaman'da tarım arazilerine yatırım yaparak istediği doğrultuda imar değişikliği yaptırdığı iddia edildi.

Dalaman AK Parti İmardan Sorumlu Meclis Üyesi Kemal İlhan'ın, çocuk parkı'nı işgal ederek kullanmasının kamuoyuna yansımasından sonra vatandaşlar sessizliğini koruyan Dalaman Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'ndan bir açıklama bekliyor. 


 

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Uslu
Fatih Uslu - 1 ay Önce

Chp Muğla İl Başkanı ve Dalaman İlçe Başkanı, İyi Parti Muğla İl Başkanı ve Dalaman İlçe Başkanı maalesef muhalefet görevini yapmamıştır! Boynuzbükü olayında da bir basın açıklaması yapamamışlardır. Şu anda boynuzbükü koyunda, dalaman halkının menfaatlerine aykırı işler olmaktadır. Neredesiniz muhalefet! Yazıklar olsun. Size hakkımı helal etmiyorum. O makamlar, keyfi davranma yeri değildir. Bedel ödeme yeridir!

Fatih Uslu
Fatih Uslu - 1 ay Önce

Sayın Metin Gire, çiçek böcek gazeteciliği yapmayıp, aynı ciddi gazetecilik çizgisini koruyup sürdürerek; halkı bilgilendirme faaliyetini, herşeyin üstünde tuttuğunuz için teşekkürler... Bu tutumunuz, umarım diğer bölge gazetecilerene de örnek olur...

Fatih Uslu
Fatih Uslu - 1 ay Önce

Kemal İlhan, yeşil alanı TAŞ DUVARLA çevirmiş mi, çevirmemiş mi? İşgal etmiş mi, etmemiş mi? Bi bilgi sizde mi var!!!

Bilgi birikimi ve arastırma sıfır
Bilgi birikimi ve arastırma sıfır - 1 ay Önce

5000 liği Büyükşehir yapıyor siz 1000 liğe bakmadan orada boyle tufanlar kopartıyorsunuz orası 1000 likte park olacak ve Kemal beyde bunu onaylayıp gonderecek 5000 de kucuk parklar gosterılmez bu dedıgım bu agustos, ayında oldugunda habercilik etiğiniz Kemal İlhan dan helallik mi isteyecek yoksa unutup gidecek mısınız camur at izi kalsın seklinde agustos u bekleyin ve bu habere itibar etmeyin bos yere gunah alıyorsunuz bu bilgileri bir bilen olarak yazıyorum

SIRADAKİ HABER

banner8

banner7