DALAMAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ'NDEKİ RÜŞVET OPERASYONUNDA 5 KİŞİ ADLİYEYE GETİRİLDİ; SAVCININ KARŞISINA ÇIKARILACAK

Jandarmanın 29.03.2022 tarihinde sabah saatlerinde Muğla'da başlattığı rüşvet operasyonunda, aralarında Dalaman Orman İşletme Müdürü Önder M.'nin de bulunduğu 5'i savcılığa çıkarılmak üzere Ortaca Adliyesi'ne getirildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JASAT ekipleri, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'ndeki 'rüşvet', 'irtikap', 'zimmet', 'görevi kötüye kullanma' iddialarının ardından harekete geçti.


Şüpheli şahısların evlerine yapılan eş zamanlı operasyonla başlayan baskınlar sonucu, Dalaman Orman İşletme Müdürü Önder M., 2 işletme şefi, Dalaman Karacaağaç Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Karacaağaç Mahallesi muhtarı Vedat K.'nın da aralarında bulunduğu bazı isimler gözaltına alınmıştı.


Edinilen son dakika bilgisine göre; gözaltına alınanlardan Dalaman Orman İşletme Müdürü Önder M., Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevli K.Ç. ve G.Ş.; Dalaman Karacaağaç Mahalle Muhtarı ve Karacaağaç Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı olan V.K. ve Dalaman'daki mali müşavir M.K. tutuklama talebiyle savcılığa çıkarılmak üzere Ortaca Adliyesi'ne getirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 13:18

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});