HABER48 GÜNDEME TAŞIDI, DALAMAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ!

Haber48 olarak gündeme getirdiğimiz dünyaca ünlü Dalaman'ın ormanlarında kaçak yapılaşmalarla ilgili Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü harekete geçti.

HABER48 GÜNDEME TAŞIDI, DALAMAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ HAREKETE GEÇTİ!

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nün sorumlu olduğu devlet ormanlarında çeşitli ağaç türlerinin  kesilerek sadece zeytin ağaçlarının kaldığı ve bu yerlerin özel bir haritacıdan krokisi çıkarılıp muhtar senedi diye tabir edilen kanuni bir geçerliliği olmayan belge düzenlenerek satışı yapılan ormanların talan edildiği bilgisini gündeme taşımamızdan sonra haber merkezimize ormanlık alanlara inşaatlar yapıldığı ve yapılmakta olduğu yönünde gelen bilgiler her geçen gün artmıştı.

Konuya ilişkin yaptığımız haberler geniş ses getirdi. Son olarak geçtiğimiz hafta, Dalaman'ın Kapukargın Mahallesi, Sarsala Yolu üzeri Kömürlük Mevkii'ndeki ormanlık alana yapılan betonarme taş ev ihbarı gazetemize ulaştı.

Haberin yankı uyandırmasının ardından edinilen bilgiye göre; Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü konuya ilişkin inceleme başlattı. Konuyla ilgili tutanaklar tutuldu ve konu savcılığa sevk edildi. Birkaç yapıya yönelik çalışmaların yapıldığı bilgisi de aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 20:05

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});