KURŞUNLU KOYU'NDAKİ GİRİŞİMLER MAHKEME TARAFINDAN YERİNDE İNCELENDİ 

Muğla'nın Dalaman ilçesi sınırlarında bulunan, Özel Çevre Koruma Bölgesi ve 1. Derece Sit Alanı özelliğine sahip Kurşunlu Koyu'nun açma ve işgal girişimine mahkeme el attı.  

KURŞUNLU KOYU'NDAKİ GİRİŞİMLER MAHKEME TARAFINDAN YERİNDE İNCELENDİ 

Dalaman'ın bakir koylarından biri olan Kurşunlu Koyu'nda açma ve işgal girişimi olduğunu 16 Ağustos 2021 tarihinde yapmış olduğumuz haberle belirtmiştik. Edinilen bilgilere göre, Ankara'dan, yurt dışı bağlantıları da bulunan bir "ilaç ve medikal şirketi"nin yöneticileri Yasin B. ve Sertaç B.'nin Kurşunlu Koyu'na "çökme" girişiminin arkasındaki isimler olduğu ifade edilmiş ve koydaki girişimler fotoğraflanarak belgelenmişti. Yaptığımız haberden sonra, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nün konuyla ilgili tutanak tutması sonucu Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Son gelişmelere göre, dün (24 Mart 2022) saat 10:00-11:00 sıralarında Kurşunlu Koyu'ndaki "açma" girişimleri hakkında mahkemenin talebiyle bölgede "keşif" yapıldı.  
 
DALAMAN-GÖCEK KOYLARININ İHALELERİNE DE KATILDILAR 
 
Kurşunlu Koyu'na çökme girişiminde bulunan isimlerin Göcek-Dalaman Koylarında yapılması planlanan Mapa-Şamandıra Projesi dahilinde düzenlenen ihalelere de katıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 17:10

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});