ÖZKAN KILAVUZ'A SAVCILIKTAN MARTI KOYU SORUŞTURMASI

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Muğla'nın Dalaman ilçesinde bulunan Martı Koyu'ndaki işgal çalışmaları hakkında yeni gelişme. Edinilen bilgiye göre, Dalaman Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kılavuz, Martı Koyu'na getirilen iş makinesinin operatörü ve koy için yapılan sözleşmede adı geçen bir şahıs hakkında tutanak tutulduğu ve dosyanın savcılığa intikal ettiği öğrenildi.

ÖZKAN KILAVUZ'A SAVCILIKTAN MARTI KOYU SORUŞTURMASI

Geçtiğimiz günlerde, Muğla'nın Dalaman İlçesinde bulunan, 1. Derece Doğal Sit Alanı, 1. Derece Kültürel Sit Alanı ve Özel Çevre Koruma Bölgesi sıfatına sahip Martı Koyu'nda işgal çalışması yapıldığına dair iddiaları görselleri ve görgü tanıklarının ifadeleriyle haberleştirmiştik.

Edinilen Bilgilere Göre; Martı Koyu'ndaki çalışmaların yürütüldüğü esnada şikayet üzerine bölgeye gelen Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri tarafından çalışmalar durdurularak Dalaman Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kılavuz, Martı Koyu'na getirilen iş makinesinin operatörü ve koy için yapılan sözleşmede adı geçen bir şahıs hakkında tutanak tutulmuştu. 

YETKİLİLER OLAY HAKKINDA NET! İŞLENEN SUÇ: AÇMA, YERLEŞME, İŞGAL

Kurum görevlileri tarafından tutulan tutanakta adı geçen 3 isim hakkında hazırlanan dosyanın Savcılığa intikal ettiği, buna bağlı olarak soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Uslu
Fatih Uslu - 2 ay Önce

Dalaman in tüm koyları işgal edilmiş. Boynuzbükü koyundan kötü kokular geliyor. Zaten bu koylarda düzensizlik hat safhada. Bu düzensizliğin yanında, Özkan Bey in bir girişimde bulunmasını bu kadar büyütmek mantıklı mı, doğru mu? Aynı girişimi, belli(!) şahıslar yapsaydı; bu kadar tepki alır mıydı? Dalaman in koylarının yıllarca rantını yiyenlerin, Dalaman a hiçbir faydası olmamıştır. Belki Özkan Bey in, Dalaman için düşündüğü projeler ve destekler vardır....
Önemli olan, koylardaki ranttan kazandığını; Dalaman a bir şekilde aktarabilmek. Koylardaki saadet zinciri, direniyor!!!

Fatih Uslu
Fatih Uslu - 2 ay Önce

Sayın Dalaman Orman Müdürü; Martı Koyu'ndaki bu ilginizi, Boynuzbükü koyunda da görmek isterdim. Boynuzbükü Koyunda, yakında yeni bir hukuk süreci başlayabilir. Geriye dönük yapılan tüm iş ve işlemler sorgulanacaktır. Bilgilerinize!!!

SIRADAKİ HABER