Kaddafi'nin Oğlu Serbest Bırakıldı!

Libya'nın devrik diktatörü Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi serbest kaldı.

Kaddafi'nin Oğlu Serbest Bırakıldı!

Güvenlik kaynakları AA'ya yaptığı açıklamada, 48 yaşındaki Sadi Kaddafi ve Muammer Kaddafi'nin özel kalem müdürlüğünü yapan Ahmed Ramazan'ın Trablus'ta tutuklu oldukları hapishaneden serbest bırakıldığını aktardı.


Kaynaklar, Sadi'nin, Libya Başsavcılığının kararı ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe'nin onayı ile serbest bırakıldığını kaydedildi.


Sadi'nin özel uçakla Türkiye'ye hareket etmek üzere ülkeden ayrıldığı bildirildi.


Baba Kaddafi döneminde ülkenin sportif faaliyetlerinin yönetiminde yetkileri bulunan Sadi, aynı zamanda Libya ulusal futbol takımında oynuyordu.


Sadi Kaddafi, 2011'de Kaddafi rejiminin çöküşünden sonra Nijer'e kaçtı ancak 2014'te Libya makamlarının girişimleri sonucu, Libya Futbol Federasyonu başkanlığı döneminde "zorla zimmetine para geçirmek" suçlamasıyla yargılanmak üzere Libya'ya getirildi.


TAHLİYE KARARINI DOĞRULADI


Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Twitter'dan yaptığı açıklamada, tahliye kararını doğruladı.


Dibeybe, yaptığı açıklamada, "Uzlaşı sağlamadan yol alamaz; hukuku uygulamadan, kuvvetler ayrılığı ilkesine saygı duymadan, yargı usul ve kararlarına uymadan da devletin dirliğini tesis edemeyiz. Bu temelde, "Sadi Kaddafi" adlı vatandaş, Başsavcılık tarafından kendisi hakkında yayınlanan tahliye kararının uygulanmasıyla bugün serbest bırakıldı" sözlerini kullandı.

Kaynak: T24
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER