Sağlık Çalışanları Maske Kalmayınca Çöp Poşeti Takmaya Başladı

Koronavirüs savaşında ortaya çıkan görüntüler sağlık çalışanlarının ne denli zorlu şartlar altında çalıştıklarını gözler önüne seriyor.

Sağlık Çalışanları Maske Kalmayınca Çöp Poşeti Takmaya Başladı

Koronavirüs savaşı dünyanın dört bir yanında devam ederken, ortaya çıkan görüntüler sağlık çalışanlarının ne denli zorlu şartlar altında çalıştıklarını gözler önüne seriyor. Medikal malzeme sıkıntısı çeken doktorlar, sosyal medyada paylaştıkları görüntülerle yaşadıklarını haykırıyor.Paylaşılan görüntülerde, tek kullanımlık maskeleri birden fazla kullanmak zorunda kaldıklarını açıklayan doktorlar ve hemşireler, önlük ve koruyucu giysi kalmadığı için çöp poşetlerini keserek kendilerini korumaya çalıştıklarını söyledi.

Koronavirüsü her geçen saat dünyaya yayılmaya ve hayatı felç etmeye devam ediyor. Dünya çapında enfekte olan insan sayısı 472 bini aştı.Ölü sayısı ise 21 bin 300'ü geride bırakırken, sağlık çalışanları canla başla hayat kurtarmaya ve hastaları sağlığına kavuşturmaya çalışıyor. Ekipman sıkıntısı çeken doktorlar, hemşireler ve sağlık ekipleri, sosyal medyadan yardım çağrısında bulunuyor. ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok yerde, uzun süredir devam eden koronavirüsü kabusu, medikal ekipman sıkıntısı yaratıyor. Bazı hastanelerde kese kağıdı bile kullanacak kadar çaresiz kalan sağlık çalışanları bulunuyor. Durum son derece ciddi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1