Aşılanan Öğretmen Sayısını Bakan Özer Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’nda açıklamada bulundu.

Aşılanan Öğretmen Sayısını Bakan Özer Açıkladı

Okulların, akademik beceriler dışında çocuklara sosyal-duygusal, bilişsel, fiziksel ve kültürel beceriler de kazandırdığını dile getiren Özer, “Okullar çocuklarımızın öğretmenleriyle bağ kurmalarını, arkadaşları ile sosyalleşmelerini sağlayarak güven duygularını pekiştirir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimin okul çatısı altında, sınıf ortamında sürdürülmesi öğrencilerimizin geleceği için elzemdir” ifadesini kullandı.

Özer, "Türkiye’de gelinen nokta itibarıyla, öğretmenlerin yaklaşık yüzde 90’ı en az bir doz aşı olmuş veya hastalığı atlatarak doğal yoldan bağışıklık kazanmıştır. Aşı sayesinde Türkiye adım adım toplumsal bağışıklığı kazanmaya doğru gitmektedir" şeklinde konuştu.

OKULLARIN AÇIK KALMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNDU

Okulların açık kalmasının çocukların sadece akademik becerilerini geliştirmeleri için değil, onların sosyal, duygusal ve psikolojik gelişimleri açısından oldukça faydalı olduğunu söyleyen Özer, okulların kapalı kalmasının ise çocukları olumsuz etkilediğini belirtti.

“Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli bir şekilde yetişmeleri ve böylece toplumda yer edinebilmeleri için bugünden atacağımız adımlar oldukça önemlidir. Bu bağlamda okulların ilk açılan ve en son kapatılan mekanlar olarak gören bir anlayışla yüz yüze eğitimi sürdürmek istiyoruz. Bundan vazgeçemeyiz” ifadesini kullanan Özer, öğretmenlere de şu şekilde seslendi:

“Çocuklarımızın geleceği için hepimiz büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Okulları açmak sadece biz yöneticilerin veya hükümetin sorumluluğu değildir. Tüm toplum bu sorumluluğu üstlenmelidir. Sadece kendimizi korumak için değil, tüm çocuklarımızı korumak ve geleceklerini riske atmamak için yalnızca okullarda tedbirlere uymamız yeterli değildir. Okul dışındaki diğer ortamlarda da tedbirlere harfiyen uymak zorundayız.”

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER