"BİZDEN" Şubat Ayı Bülteninin Gündemi "Ev İşleri"

Çocukların gelişim sürecinde etkin rol model olan velileri pratik bilgilerle daha aktif şekilde desteklemek amacıyla hazırlanan "BİZDEN" bülteni yayımlandı.

"BİZDEN" Şubat Ayı Bülteninin Gündemi "Ev İşleri"

Çocukların gelişim sürecinde etkin rol model olan velileri pratik bilgilerle daha aktif şekilde desteklemek amacıyla hazırlanan "BİZDEN" adlı aylık bülteninin Şubat sayısı yayımlandı. Velilere ulaştırılmak üzere Muğla'da tüm okullarda öğrencilere dağıtılan bültende bu ay 5N1K bölümünde "Ev İşleri", çocuklara "Nasıl Bir Çalışma Ortamı" hazırlanması gerektiği, "Sorumlu Çocuklar Yetiştirmek İçin Gerekli Aile ve Ev İklimi" konularında pratik bilgiler paylaşılıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  "Ziya öğretmen diyor ki" bölümü için kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer verdi: “Hepimiz çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanmasını istiyoruz. Sorunlu değil sorumlu bireyler yetiştirmek meselemiz. Bu yüzden sizler evlerinizde, bizler okullarımızda hep birlikte bir gayret içerisinde çocuklarımızın eğitim yolculuğunu destekleyeceğiz. İkinci dönemin verimli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle."Bültenin "Nasıl Bir Çalışma Ortamı" bölümünde, "Çocuklar ders çalışırken ve ödevlerini yaparken dışarıdan gelen dikkat dağıtıcı unsurlar odaklanmalarına engel olur. Çocukların evdeki çalışma ortamlarını çocukları destekleyecek şekilde düzenleyin. Çocuğunuzun ders çalışma stillerine müdahale etmeyin. Çocuğunuza ödevini yapması konusunda baskı yapmayın, bunun yerine ödevden alıkoyan unsurları azaltın." gibi öneriler yer buluyor.

"Sorumlu Çocuk Yetiştirmek İçin Gerekli Aile ve Ev İklimi" bölümünde ise çocukların sevgi ve saygı ihtiyacı, keşfetme, temiz hava, dengeli beslenme, düzenli uyku, fiziksel etkinlik, akran ve sanat ihtiyaçlarının nasıl karşılanabileceğine yönelik öneriler paylaşılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Şubat ayı bülteni için şu sözleri kaydetti: “Bizden” bülteni, velilerimize çocuk eğitiminde yardımcı olmak adına her ay farklı başlıklarla yayımlanıyor. Bültende yer alan konular velilerimizin bilgi çağında pek tabii ki bildiği ya da aşina olduğu konular. Fakat bilmek bazen yeterli olmuyor. Bildiklerimizi karşımızdakine anlayacağı şekilde ifade etmek ve doğru şekilde pratiğe dökmek gerekiyor. Bizden bülteni bu anlamda velilerimize farkındalık oluşturan başlıklarıyla son derece yararlı bir el kılavuzu olmaya devam ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 15:29

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1