Erdoğan'dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin başladığı bugün 2021-2020 eğitim yılı açılış programında açıklamalar yaptı. Yüz yüze eğitimi sürdürmekte kararlı olduklarını aktaran Erdoğan, vatandaşlara aşı olma konusunda bir kez daha çağrıda bulunarak, "Devlet olarak bu hususta asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz ancak salgına karşı en etkili koruyucu silahımız olan aşı imkânını da değerlendirmemiz şarttır" dedi.

Erdoğan'dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

“İlk defa bu eğitim sezonunda okulla tanışmanın heyecanını yaşayan yavrularımıza başarılar diliyorum” ifadesi ile sözlerine başlayan Erdoğan, "Salgının yol açtığı sıkıntılara rağmen eğitim faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilen birkaç devletten biri olduk” şeklinde konuştu.

"YÜZ YÜZE EĞİTİMİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ"

"Milli Eğitim Bakanlığı'nda kurduğumuz dijital alt yapı ile okullarımızdaki süreci hastalığın seyrini yakından izliyoruz izleyeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız" diyen Erdoğan aşısını olmayan vatandaşlara bir kez daha çağrıda bulundu, "Devlet olarak bu hususta asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz ancak salgına karşı en etkili koruyucu silahımız olan aşı imkanını da değerlendirmemiz şarttır" sözlerini kullandı.

"GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM"

"Aşı ile ilgili özellikle sosyal medya mecralarından yayılan bilgi kirliliğine vatandaşlarımız itibar etmemelidir" diyen Erdoğan, "Salgının yayılmasını engellemek hepimizin önemlere uymasına bağlıdır. Çocuklarımızı çok özledikleri okullarından mahrum bırakma lüksümüzün olmadığı bilinciyle hareket etmemiz şart. Tedbirlere riayet konusunda herkesin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Okuma becerileri alanında puanını en çok artıran ikinci ülke matematik ve fen okuryazarlığı alanlarında ise puanlarını en çok artıran birinci ülkeyiz. Nereden nereye getirdiniz bizi maşallah. İnanıyorum ki bu mesleki eğitimde sizler bize çok daha büyük başarılar getireceksiniz. Bunu da eğitim sistemimizi komplekslerinden kurtararak daha özgürlükçü, çoğulcu, adaletli yapıya kavuşturmamızın payı var. Yıllarca ötelenen, haksızlığa ve hukuksuzluğa maruz kalan imam hatip okullarını ve meslek liselerimizi diğer okullarımızla eşit hale getirdik. Kat sayı uygulamasının da son bulmasıyla meslek liselerimiz 28 şubat dönemi öncesinde sahip olduğu cazibesini tekrar kazanmaya başladı. Öyle ki meslek liselerimiz patent dahi alacak seviyeye geldi. Türkiye'nin 2023 ile 2053 ve 2071 vizyonuna ulaşmasında mesleki eğitim oynayacağı kritik rolün farkındayız."

"28 Şubat zihniyetinin sırf imam hatiplerin önünü kesmek amacıyla eğitim sistemimizde açtığı bu derin yarayı bir an önce tamamen kapatmamız gerekiyor. Özel sektör ve sanayicilerimizin de katkılarıyla mesleki eğitimde eğitim-üretim istihdam çevrimini güçlendiriyoruz. Bu amaçla yeni projeleri hayata geçirmeye başladık" diyen Erdoğan, "Mesleki eğitimi özendirmeye önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere seslenen Erdoğan, "Sizler tarihiyle büyük hedefleriyle büyük değerleri ve vicdanıyla büyük bir milletin evlatlarısınız sizler milletimizin umudu aydınlık yarınlarımızın teminatısınız. Ne yapıyorsak sizin istikbaliniz için yapıyoruz. Size daha müreffeh bir ülke bırakmanın gayretiyle gece gündüz çalışıyoruz. Eğitim çağında evlatlarımızın en nitelikli şekilde yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan çekinmiyoruz. Sizlere tavsiyem; Allah'ın her birinize bahşettiği yeteneklerin özünüzde bulunan o gizli hazinelerin farkına varmanızdır. Lütfen kimsenin içinizdeki heyecanı örselemesine izin vermeyin, gözü ve gönlü pas tutmuşların umudunuzu karartmasına izin vermeyin. Kendinize inanın, milletinize inanın. Her karışında bir şehit yatan bu güzel ülkemizin gücüne inanın. Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşı olmaktan daima iftihar edin. Yüzlerinizdeki umudu gözlerinizdeki ışığı görüyor ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum" dedi.

Kaynak: AA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER