Eski MEB TTK Başkanı, MEB'in Kararını Eleştirdi!

Eski MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Burhanettin Dönmez, MEB’in, YÖK iş birliği ile açılan ya da açılacak olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı veya pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvurabileceği kararına Twitter'dan tepki gösterdi. 

Eski MEB TTK Başkanı, MEB'in Kararını Eleştirdi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 27 Ağustos’ta yaptığı açıklama ile bakanlığın, “Öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Haziran 2020 tarihli Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ettiğini” belirtilerek, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğiyle açılan veya açılacak olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvurabileceği duyurulmuştu.


MEB’in açıklamasına, görevinden istifa eden MEB TKK Başkanı Dönmez, sosyal medyadan tepki gösterdi. Dönmez, paylaşımında “TTK, pedagojik formasyon sertifika programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal etmemiştir. Onların kazanılmış haklarını korumuştur. Politik nedenlerle geri adım atanların, yanıltıcı bilgilerle gerekçe oluşturmaya çalışmaları ahlaki değildir” şeklinde yazdı.

Kaynak: T24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER