İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'den Yarıyıl Tatili Mesajı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ara tatil dolayısıyla Karne mesajı yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'den Yarıyıl Tatili Mesajı

Muğla’da 153 bin 293 öğrenci karne alıyor. 17 Ocak 2020 Cuma günü başlayacak olan yarı yıl tatili 31 Ocak 2020 de sona erecek. Öğrenciler 3 Şubat 2020 Pazartesi günü ders başı yapacaklar. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ara tatil dolayısıyla Karne mesajı yayınladı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yayınladığı yarıyıl tatili mesajında;

"2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemi’ni, İlimiz genelinde resmi ve özel olmak üzere 786 okulumuz, 9212 dersliğimiz, 13.621 öğretmen kadromuz ve 153.293 öğrencimizle, bitirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Dönem boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.

Yoğun bir çalışma dönemini geride bırakarak kısa bir dinlenme molası verecek olan öğrenci ve öğretmenlerimizin ikinci döneme aynı şevk ve azimle tekrar başlayacaklarına inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Karne, bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbir almanız adına bir imkândır. Başarı, durağan bir kavram değildir. Sonuçları değerlendirilmiş, ders alınmış başarısızlık, başarı demektir. Planlı ve sistemli bir çalışma ile başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum. “Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin.” Sosyal bir hayatın içinde kitap okumak yaşamınızın önemli bir parçası olmalıdır. Milli ve manevi değerlerimizi yaşayıp yaşatarak, kitap okumakla, bilimin izinde araştırmakla, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle perçinleyeceğiniz başarılarınız, en başta kendiniz olmak üzere ailelerinizi, öğretmenlerinizi, bizleri son derece mutlu edecektir. Geleceğimizin ve aydınlık yarınlarımızın, sizlerin üstün başarılarıyla süsleneceğine inanıyor, sizlere güveniyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir. Yeni Türkiye’nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Müreffeh çağlarımızı aydınlatacak ışığın kaynağı sizsiniz. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Çocuklarımızın karnelerini doğru yorumlamak, çocuğunuzla olan iletişiminizi, çocuğunuzun özgüvenini ve kişilik gelişimini doğrudan etkileyecektir. Karnesi, çocuğumuzun kişiliğini yansıtan, değerlerimize ilişkin yargısını değerlendiren ve etiketleyen bir araç olarak görülmemelidir. Karne, sadece çocuğumuzun eğitim performansına ilişkin veriler ortaya koymaktadır. Bu nedenle karneleri yorumlarken bu hususları göz önünde bulundurmalı, çocuklarımızın kişilik gelişimini olumsuz etkileyebilecek tavır ve ifadelerden kaçınmalısınız.

Yine, çocuğunuzu severken, ona “en kıymetlim” derken bir kıyas, karşılaştırma yapmadığınız gibi başarısını değerlendirirken de akranlarıyla kıyaslamayın, karşılaştırmayın. Yarıyıl tatilinde, çocuğunuzla birlikte nitelikli zaman geçirecek fırsatlar oluşturun. Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Okul aile işbirliğinde çocuklarımızın çok daha büyük başarılarına sizlerle birlikte tanıklık edeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor; 3 Şubat 2020 Pazartesi günü tekrar eğitim öğretime sağlıklı bir şekilde dönmeyi temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1