İnova Teknoloji Transfer Ofisi'nden Meslek Lisesi Müdürlerine Seminer

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Muğla Mesleki Eğitimini geliştirme vizyon çalışmaları gerçekleştiriliyor.

İnova Teknoloji Transfer Ofisi'nden Meslek Lisesi Müdürlerine Seminer

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Muğla Mesleki Eğitimini geliştirme vizyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda 52 meslek lisesi müdürüne, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnova Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) A.Ş. katkılarıyla “Fikirden Ürüne Giden Yol” konulu mesleki eğitim semineri düzenlendi. Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Başkan Vekili Prof. Dr. Selçuk Aktürk, yönetim kurulu üyeleri, “Muğla İşin Erbabı” projesi koordinatörleri ve meslek lisesi müdürleri katıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Başkan Vekili Prof. Dr. Selçuk AKTÜRK ve TTO A.Ş. Öğretim Görevlisi İlknur ALPAK seminerde meslek lisesi müdürlerine sunum gerçekleştirdi.

Teknoloji Transfer Ofisi hakkında bilgi verdi amaçlarından ve süreçlerinden bahseden Prof Dr. Selçuk Aktürk sunumunda “Dünya değişiyor, dünya gelişiyor. Dünyadaki bu gelişme sürecinde ülkemizin rekabet edilebilirlik gücünün artması için yüksek katma değerli üretmek zorundayız. Üretmenin yolu ise bilgi, yaratıcılık, tasarım, girişimcilik kültürünün gelişmesine bağlıdır. Bu kültürü geliştirmenin yolu ise üniversiteyi ve sanayiyi bir araya getirmek, mesleki eğitimleri güçlendirmektir” dedi.Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Öğretim Görevlisi İlknur ALPAK fikri mülkiyet hakları ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Sunumların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre söz aldı. “Muğla’da mesleki eğitimle ilgili 52 okulumuz, yaklaşık 13.800 öğrencimiz var. Biz Muğla’da 1500 meslek lisesi öğretmenimizle mesleki eğitimi yapılandırmaya çalışıyoruz. Bizim 52 Okulumuz 2023 eğitim vizyonu dahilinde inanılmaz gelişim gösterdi ve göstermeye devam ediyor. Mesleki eğitim merkezlerimiz de bu süreçte inanılmaz önem kazandı” dedi.

Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ile işbirliğinin önemine değinen Töre “Bugünkü toplantı bir başlangıç ve biz bunu çok geliştirerek devam etmeliyiz. Mesleki eğitimciler ve bir paydaşınız olarak sizlerin fikrinden, birikimlerinden  faydalanmak daha da gelişmemize katkı sağlayacaktır. 52 arkadaşımla birlikte laboratuvarlarınızı gezerek buradaki çalışmalarınızı yerinde gözlemleyerek daha nasıl kendimizi geliştirebilirizin peşindeyiz. Biz de fikirden ürüne gitmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.Seminerin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, mesleki eğitime sundukları katkılar için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Başkan Vekili Prof. Dr. Selçuk Aktürk ve Öğretim Görevlisi İlknur Alpak’a plaket takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Prof. Dr. Selçuk Aktürk ve Öğretim Görevlisi İlknur Alpak eşliğinde, “Muğla İşin Erbabı” projesi koordinatörleri ve meslek lisesi müdürleri ile birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi araştırma ve uygulama laboratuvarlarında incelemelerde bulundular.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1