Köy Çocuklarına Bilim Şenliği Düzenlenecek

İLKYAR Derneği yöneticileri, Muğla'da köy okullarında okuyan öğrenciler için Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapacak.

Köy Çocuklarına Bilim Şenliği Düzenlenecek

Türkiye’nin dört bir köşesinde köy okullarında eğitim gören öğrenciler ve görev yapan öğretmenlere  yönelik çalışmalar yapan ODTÜ öğretim üyelerince kurulan İLKYAR Derneği yöneticileri, Muğla'da köy okullarında okuyan öğrenciler için Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapacak. Okullar arasındaki imkan farklılıklarını azaltmayı hedefleyen işbirliği çerçevesinde Muğla’da  köy çocukları için Bilim Şenliği düzenlenecek.

İLKYAR Derneği heyeti; Eğitimde işbirliği için İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi makamında ziyaret ettiler. Muğla’daki  köy okullarında yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişi ve istişarenin yapıldığı görüşmede yönetici ve öğretmenler için “Eğitimde Motivasyonseminerleri düzenlenmesi, ayrıca belirlenecek pilot köy okullarında öğrencilere yönelik bilim şenlikleri organize edilmesi konularında karar aldılar.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre “Başta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmak üzere Üniversiteler ile  işbirliğine ve Eğitim içerisinde akademisyenler ile yapılan çalışmalara çok önem veriyoruz. Muğla Öğretmen Akademisi Projesi ile üniversite ile iş birliğinde öğretmenlerimize mesleki yeterlik ve akademik gelişim eğitimleri veriyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi ile öğretmenlerimize STEM eğitimlerini başlattık ve bugün STEM çalışmalarımız ile Türkiye ve uluslar arası alanda çok iyi bir noktaya geldik. 'Her çocuk eşit şekilde eğitim almayı hak eder.' İlkesinden hareketle okullarımız arasında imkan farklılıklarının azaltılması adına yeni çalışmaları birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.

Ayrıca Töre, "Müdürlüğümüzce farklı alanlarda faaliyet gösteren, eğitime, öğretime, öğrenciye ve öğretmene kendini adamış birçok kişi, kurum ve kuruluş ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürütüyoruz. Bu eğitim öğretim yılı başında TEV vakfı işbirliğinde köy çocuklarınızı kitaplarla buluşturduk ve 150 binden fazla kitabı ücretsiz dağıttık. Önümüzdeki günlerde İLKYAR Derneği işbirliğinde köy çocuklarımız için bilim şenlikleri düzenleyeceğiz. Eğitimde imkan farklarını ortadan kaldırmak imkansızlıkları tamamen yok etmek ve Muğla’da tüm çocuklarımıza eşit ve nitelikli eğitim sunabilmek ve eğitimin kalitesini yükseltmek adına çalışmaya devam ediyoruz, başarımız daha da yükselecek ve eğitimde Muğla marka şehir olacak.“ diye konuştu.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7