MEB'in Etkinliği İçin 1 Milyon 84 Bin TL Harcanmış!

MEB, İstanbul'da iki gün devam eden toplantı için 1 milyon 84 bin TL harcadı.

MEB'in Etkinliği İçin 1 Milyon 84 Bin TL Harcanmış!

Kamu İhale Bülteni’ndeki bilgilere göre, MEB’e bağlı Merkez Saymanlık Müdürlüğü, 4 Ekim tarihinde, “İstanbul'da 3-4 Kasım 2021 tarihlerinde Yapılacak Türk Konseyi Eğitim Bakanları 6’ncı Toplantısı ve Uluslararası Türk Akademisi Bilim Konseyi 4’üncü Toplantısı Organizasyonuna İlişkin Hizmet Alımı” adı altı bir ihale düzenledi. İhale, tam 1 milyon 84 bin TL’ye Magellan Organizasyon Turizm Basım Yayın Dil Hizmetleri ve Danışmanlık Anonim Şirketi’ne verildi.

Birgün Gazetesi'nden İsmail Arı'nın haberine göre, milyonluk ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” tespit edilmesi durumunda kullanılması gereken tartışmalı 21/B maddesinde gerçekleşen pazarlık usulü ile yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in başkanlığında yapılan toplantıya, Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanı Askhat Aimagambetov, Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Bolotbek Kupeshev, Özbekistan Halk Eğitimi Bakan Yardımcısı Temurjon Komilov, Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darkhan Kydyrali ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller katıldı.

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 11:37

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER