MSKÜ MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ'NDE BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi'ni kazanan 60 öğrenci için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

MSKÜ MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ'NDE BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

Geçtiğimiz yıl eğitim-öğretim hayatına başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi'ni kazanan 60 öğrenci için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

Renkli görüntülere sahne olan beyaz önlük giyme törenine; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Hava Albay Emel Demiryakan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Veteriner Hekim Serkan Alpözen, kurum yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

BU YIL 60 ÖĞRENCİ DAHA KAYIT OLDU

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan törenin açılış konuşması Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı tarafından yapıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi'nin 2015 yılında kurulduğunu ve ilk öğrencilerini 2018 yılında kabul ettiklerini belirterek, “Bu yıl 60 öğrencimiz daha aramıza katıldı. Bu süre zarfında fakültemizin hem teknik alt yapısını hem de personel sayısını artırdık” dedi.

MESLEK ETİKLERİNE BAĞLI NESİLLER YETİŞTİRİLMESİ AMAÇLANIYOR

Milas'ın hayvancılık alanında oldukça zengin olduğuna dikkat çeken Yağcı, üniversite olarak sektör temsilcileri ve üreticilerle de bir araya geleceklerini belirterek, “Fakültemizin gelişimi için yerel yöneticiler, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve kurum yöneticileri ellerinden geleni yapıyor” dedi. Yağcı, Milas Veteriner Fakültesi'ni tercih eden öğrencilerin çalışarak azmederek başarılı olacaklarına inandıklarını da dile getirerek, meslek etiklerine bağlı nesiller yetirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 14:57

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1