ÖSYM Başkanı, YKS ve MSÜ'de Yapılan Değişiklikleri Paylaştı

ÖSYM Başkanı Aygün, "YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar yanında getirebilecek" dedi. Öte yandan okul bahçelerine görevliler haricinde kimse alınmayacak ve sosyal mesafe gözetilecek.

ÖSYM Başkanı, YKS ve MSÜ'de Yapılan Değişiklikleri Paylaştı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün 27-28 Haziran'da 3 oturum olarak uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran'daki Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirtti ve sınavlara girişte uygulanacak prosedürlerden bahsetti.

MASKE VE DEZENFEKTAN DAĞITILACAK

ÖSYM Başkanı açıklamasında, "YKS'nin her oturumunda ve MSÜ'de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonyayı yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacak" dedi.

OKUL BAHÇELERİNDE SADECE GÖREVLİLER OLACAK

Sosyal mesafe konusunda da önlemler alındığına değinen Aygün, "Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1