Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitimde iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması amacıyla yürütülen “Eğitimde İyi Örnekler Yarışması” 2022 - 2023 eğitim öğretim yılı ödül töreni, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, il ve ilçe yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreninde açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay gerçekleştirdi. Eğitimde İyi Örnekler Yarışması’na bu sene 198 proje başvurusu yapıldığını ve 10 kategoride 39 projenin ödüle layık görüldüğünü ifade eden İl Müdürü Emre Çay, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmanın ardından Menteşe Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen oratoryo salonda izleyicilerden büyük alkış aldı.

MENTEŞE'DE TİCARİ ARAÇLA MOTOSİKLET ÇARPIŞTI MENTEŞE'DE TİCARİ ARAÇLA MOTOSİKLET ÇARPIŞTI

Program eğitimde iyi örnekler yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Sürdürülebilir çevre ve sağlıklı yaşam, üretim odaklı inovatif düşünce ve uygulamaları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, kültür ve sanat, hayat boyu öğrenme, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, değerler eğitimi, eğitime erişim alanlarında toplam 10 farklı kategoride yapılan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan 39 projenin mimarı öğretmenlere ve okul yöneticilerine ödül ve belgeleri, İl Müdürü Emre Çay ve protokol tarafından takdim edildi.

Tören, ödül ve belge alan tüm yönetici ve öğretmenlerle birlikte günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.