19 Liralık Baklava Satışında Dev Kuyruk!

İstanbul Şirinevler'de sabahın erken saatlerinde ucuz baklava almak isteyenler tatlıcı dükkanın önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. 

19 Liralık Baklava Satışında Dev Kuyruk!

İstanbul Şirinevler’de Kurban Bayramı öncesi bir baklavacının piyasaya göre ucuz fiyata sattığı baklavalar sebebi ile yoğunluk yaşandı.

Arefe günü sabahın ilk saatleriyle beraber sıraya giren vatandaşlar tatlıcı dükkanı önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. Sıcak havaya rağmen yaklaşık bir saatlik beklemenin ardından dükkanın içine girebilenler, kilosu 19 liradan başlayan baklavalardan satın aldı.

Bazıları sıcaktan daha az etkilenmek için karton parçalarıyla kendilerine gölge yaptı. Metrelerce uzayan baklava sırası havadan görüntülendi.

GÜNLÜK 4-5 BİN TON BAKLAVA SATILDI

Baklava markasının İstanbul’daki şubesini işleten Adil İpekli, açıklamasında “Halkı, vatandaşı düşünen bir yapımız var. Buna istinaden baklava uygun üretiliyor. Herkes baklava yiyebilsin diye biz de bu fiyata vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bir günde sattığımız baklava 4-5 tonu bulabiliyor. Bugün için bu rakam biraz daha yüksek diyebiliriz” ifadesini kullandı.

Baklava almak için sırada bekleyen bir vatandaş da, “Yaklaşık bir saattir bekliyorum. Fiyat uygun olduğu için geldik. 3 kilo baklava alacağım” şeklinde konuştu.

Kaynak:Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER