76 Milyon TL'ye Yapılan Balıkesir Merkez Havalimanı'na Tek Bir Uçak İnmedi

Yapımına 76 milyon 521 bin lira harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı’na,  yılda 1 milyon yolcu garantisi verildi ancak hizmete açıldığı 18 aydan bu yana tek bir uçağın dahi inmediği ortaya çıktı.

76 Milyon TL'ye Yapılan Balıkesir Merkez Havalimanı'na Tek Bir Uçak İnmedi

Hükümet, 2016'da nüfusu 1 milyon 187 bin olan Balıkesir'e bir havalimanı yapma kararı aldı. Yolcu sayısı 1 milyon hedeflenen ve proje tutarı 30 milyon lira olarak belirlenen havalimanı için 2019 sonuna kadar yapılan harcama proje bedelinin iki katını aşarak 76 milyon 521 bin liraya ulaştı.

Sözcü'nün haberine göre, Teknik uzmanından güvenliğe kadar havalimanında çalışacak 99 kişilik personel ekibi oluşturuldu. Yeni havalimanı, 10 Şubat 2020'de resmen hizmete açıldı. Ancak, ne açıldığı gün ne de sonraki günlerde havalimanına bir tek uçak iniş yapmadı. 

"İZİN VERMEYİZ"

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Balıkesir'e niçin uçak gelmediğini sordu. Bakan, Koronavirüs nedeniyle yolcuda azalma olduğundan Balıkesir'e sefer yapılamadığı yanıtını verdi.  CHP'li Şahin, “Hemşerilerimiz havalimanının derhal tam kapasite hizmete girmesini bekliyor. Yapılan 76 milyonluk yatırımın boşa gitmesine izin veremeyiz” dedi.

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER