Asgari Ücret Erken Açıklanacak!

AKP'li Özhaseki, asgari ücrete ilişkin olarak "Birçok çalışma var. Bunlardan bir tanesi de asgari ücretle ilgili. Zannedersem çok kısa bir süre içerisinde bunu tamamlayacaklar" ifadesini kullandı.

Asgari Ücret Erken Açıklanacak!

Milyonlarca emekçinin merakla ve dahası kaygıyla beklediği asgari ücretle ilgili AKP'den dikkat çeken bir açıklama geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın süresi gelmeden asgari ücretin ne olacağını açıklayacağını belirtti.

Sandıklı Belediyesi'ni ziyaret eden Özhaseki, ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Özhaseki asgari ücretle alakalı şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın net bir beyanatı var. O da hiçbir çalışanı, sabit ücretliyi, dar gelirliyi enflasyon karşısında zor durumda bırakmayacak.

Haliyle Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok çalışma yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de asgari ücret ile ilgili. Zannedersem çok kısa bir süre içerisinde bunu tamamlayacaklar.

Daha süresi gelmeden Cumhurbaşkanımız asgari ücretin ne olacağını ilan edecektir. Bu konuda bizler de bekliyoruz. Ama en azından herkesin tatmin edeceği, iyi oldu elhamdülillah diyeceği bir ücretin olacağını ben tahmin ediyorum."

Kaynak: T24
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 11:59

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER